Çantasından 15 lira kâğıt 2 lira madeni para çıktı

Münevver Karabulut cinayetinin ardından olay yerine gelen polis, talihsiz kızın üzerinde bulunanları kayda geçirdi. Anne Karabulut, savcıdan kızının "suç delili sayılmayacak" eşyalarını istedi

Çarşamba 09.09.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 09.09.2009
ABONE OL
İstanbul Beşiktaş'ta vahşi bir cinayete kurban giden Münevver Karabulut'un cesedinin bulunmasının ardından olay yerine gelen polis ekipleri, çantasında bulunanları kayıt altına aldı. 15 lira kâğıt para ve 2 lira madeni paranın da bulunduğu çantada yer alan eşyalar şunlar: 2 makyaj malzemesi, 1 cımbız, 3 anahtar, cep telefonu kulaklığı, 3 kurşun kalem, bir pilot kalem, bir cüzdan, 18 adet alışveriş fişi, Hilton ibareli kağıt parçası, Münevver Karabulut yazılı kağıt zarf, 5 Sıfa ibareli kartvizit, Jul07 ibareli kartvizit, 2 adet İstanbul Birgül Erdem Lisesi kendi adına düzenlenmiş kartvizit, 100 kontürlük kart, annesi adına kredi kartı, kendi adına 3 adet İETT kartı, dershane öğrenci kartı, kendi adına düzenlenmiş kırtasiye kartı.

BABA AÇIKLAMA YAPMAYACAK
Öte yandan Münevver'in annesi Nagihan Karabulut ve avukatları, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Faruk Yılmaz'la görüştü. Anne Karabulut, savcıdan kızının "suç delili sayılmayacak" eşyalarını istedi. İstanbul Adliyesi'nde dün saat 15.00'te gerçekleşen görüşmeye Nagihan Karabulut'un yanı sıra avukatları Rezan Epözdemir ve Beliz Özkan da katıldı. Karabulut ailesinin yeni avukatı Rezan Epözdemir, baba Süreyya Karabulut'un içinde bulunduğu psikolojik durum ve ağır travma sebebiyle, bundan sonra açıklama yapmayacağını söyledi.

'10 GÜNDE YAKALANACAK'
Epözdemir, vahşetin ardından sırra kadem basan Cem Garipoğlu'na yönelik de "üstü kapalı" önemli bir bilgi verdi. 3 Mart'ta Bahçeşehir'de gerçekleşen vahşetin 1. derecede şüphelisi olan Cem Garipoğlu'nun 10 gün içinde yakalanacağını "tahmin ettiklerini" de belirten Epözdemir, dün ifadesine başvurulmak üzere İstanbul Kartal'da gözaltına alınan gazeteci Cemil Baran'ın, sözlerine itibar etmediklerini belirtti. Baran, önce "Cem'in yerini biliyorum" daha sonra da, "Cem Ermenistan'da yakalandı, birkaç gün içinde teslim edilecek" içerikli açıklamalar yapmıştı.

https://www.sabah.com.tr