Eşofmanımla alışveriş yapamıyorum

Alışveriş merkezlerindeki magazin basınından yakınan Arzu Balkan, "Nereden çıktı bu? Eskiden rahat rahat eşofmanı giyip alışveriş yapardım" dedi. Eşine destek çıkan Karadağlı "Bundan bizim de pay isteme hakkımız var. Çünkü oranın reklamını yapıyoruz" yorumunu yaptı.

Çarşamba 09.09.2009 15:46
Güncelleme: Çarşamba 09.09.2009 16:20
ABONE OL
'Aramızda Kalsın'a konuk olan ünlü oyuncu Tamer Karadağlı ve eski eşi Arzu Balkan, Türkiye'deki magazin anlayışından dert yandı.

televizyongazetesi.com'un haberine göre; özel hayatları ile gündemden düşmeyen, kızları Zeyno ile gittikleri her yerde görüntülenmekten kaçamayan ikili, magazinin dünyanın her yerinde olduğunu ancak Türkiye'de bazen kantarın topuzunun fazla kaçtığını söyledi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZNELER OLUYOR?
Magazin basınıyla sık sık karşı karşıya gelmekten yakınan Balkan, bir gün söz konusu alışveriş merkezinin halkla ilişkilerini aradığını ve "Eskiden böyle şeyler yoktu, ben rahat rahat eşofmanlarımı giyip alışverişimi yapıp dönerdim. Nereden çıktı bu?" diye sorduğunu söyledi. "Aaa ilk defa sizden duyuyoruz. Biz istemiyoruz ama onlar geliyorlar" şeklinde bir yanıt alan Balkan, bir süre sonra alışveriş merkezi tarafından orada bulunan basın mensuplarına bir 'basın kartı' verildiğini öğrendiğini belirtti.

BASIN KARTLARI VAR
Söze giren Karadağlı, eğer böyle bir görevli kartı çıkartıldıysa, oradan bütün ünlülerin de pay isteme hakkı doğacağına söyleyerek "Çünkü ben oranın reklamını yapıyorum ve dolayısıyla bundan da bireleri nemalanıyor" ifadesini kullandı. Karadağlı orada görev yapan basın mensuplarını asla suçlamadıklarını da vurgulayarak "Çocuklar kötülüğünden yapmıyorlar tabii, onlara da o iş verilmiş" dedi.

ÖNLEM ALAMIYORUZ
Magazinin bu kadar ilgi görmesinde ülkedeki sıkıntıların önemli bir faktör olduğunu vurgulayan Arzu Balkan, "O kadar stresli hayatlar yaşıyoruz ki insanlar ondan kaçmak için magazine sığınıyor" yorumunu yaptı. Eşinin yorumunu destekleyen Karadağlı ise sanatçıların hayatlarının dışarıdan renkli, peri masalı gibi göründüğüne dikkat çekerek, "Aslında o kadar da ilgilenmiyor ama sırf dertlerinden kurtulmak için 'O kiminle beraber, ne yapmış?' diye merak ediyorlar. İşlerine geldiği zaman unutuyorlar, gelmediği zaman da temcit pilavı gibi sunabiliyorlar" diye konuştu. Karadağlı sözlerine şöyle devam etti: "Bir önlem alamıyorsunuz, sonuçta resminizi çekiyorlar. Sizin rahatsız olmanız bir işe yaramıyor. Çünkü bundan zevk alan insanlar da var. Siz bundan şikayet etseniz bile çoğunluk bundan keyif alıyorsa, yapacak bir şey yok."

MEKAN SAHİBİ REKLAM OLSUN DİYE HABER VERİYOR
'Kardeşim istemiyorsanız magazincilerin olduğu yere gitmezsiniz' sözünün doğru olmadığını belirten Arzu Balkan bu konudaki sıkıntısını şu sözlerle anlattı:

"Bütün büfelerde, bütün köftecilerde, bütün kestanecilerde bu muhabirlerin telefon numaraları var. Siz gittiğinizde mekan sahibi de reklam olsun diye onları çağırıyor." Kızları Zeyno'nun sürekli gazetelerde resminin görünmesinden çok rahatsız olduğunu belirten Karadağlı, yurtdışında bazı yayın organlarının, ünlülerin çocukları çekildiğinde fotoğrafları mozaiklediğini söyledi: "Hani bir kere olur, iki kere olur. Çünkü seveni var, sevmeyeni var, ciddi sorun çıkabilir." Karadağlı, Türkiye'de yasal haklarını aramak istediklerinde yasaların kendilerinden yana olmadığını da vurguladı.