Korsan 'BBG' evine jandarma baskını

Beykoz Riva'da 9 kız "Biz evdeyiz" programının yarışmacısı olduklarına inandırıldı. Çıplak görüntüleri internetten para ve kontör karşılığı satıldı

  1. Haberler
  2. Yaşam
Salı 09.09.2009 ABONE OL
Bir prodüksiyon-organizasyon firması özel bir televizyon kanalında 'Biri Bizi Gözetliyor Evi' formatında çekilecek "Biz evdeyiz" adlı bir yarışma programı yapacaklarını duyurarak, çeşitli ajanslardan yarışmacı istedi. İddialara göre, çok sayıda genç kızla görüşen firma 9 kızı, yarışmacı olmaya hak kazandıklarını söyleyerek Riva'nın Mahmut Şevket Paşa köyündeki havuzlu bir villaya götürdü. 9 kıza sözleşme imzalatarak, yarışmayı iki ay dolmadan terk etmeleri halinde 50 bin TL ödeyecekleri söylendi ve senet imzalatıldı. 9 kız villanın çeşitli yerlerine konulan çok sayıda kamera ile 24 saat izlenerek görüntülendi. Genç kızlar yarışma programında olduklarını zannederken organizatör firma çektikleri görüntüleri "bizevdeyiz.tv" adlı internet sitesinden para ve kontör karşılığı satmaya başladı. Ancak bir süre sonra kızlar televizyona çıkmadıklarını fark edince villadan ayrılmak istedi. Yine iddialara göre, genç kızlar tehdit edildiler ve villadan çıkmalarına izin verilmedi.

JANDARMA BASKINI
Önceki gün kızlara aileleriyle telefonla görüşme imkanı verildi. Yarışmacılardan T.Ş.'nin telefonda durumu anlattığı ailesi İstanbul'daki yakınlarını arayarak yardım istedi. İhbar üzerine jandarma ekipleri villaya baskın yaptı. Villanın güvenlik görevlisi A.F.A kısa bir süre gözaltına alındı. 9 kız da emniyette ifade verdi. Ancak 9 kızdan biri olan G.B'nin annesi Birgül B. "Günde yüz kere görüşüyorduk, internetten seyrediyorduk. Öbür kızlar sıkıldıkları için şikayetçi oldular" dedi. G.B ise "İçeride herhangi bir istismar olmadı. Zaten cep telefonlarımız da vardı. Tazminat ödememek için böyle yaptılar. Diğer kızlardan davacı olacağım" şeklinde konuştu.

ORGANİZASYON LİDERİ Ö.Ç. ARANIYOR

Genç kızlar jandarmada verdikleri ifadelerinde zorla alıkonulduklarını ve şiddete maruz kaldıklarını söylerken polis organizasyonun başında olduğu iddia edilen Ö.Ç. isimli kişinin peşine düştü.

BUGÜN NELER OLDU