Tuzla'da su baskını

Tuzla'da kısa süreli etkili olan sağanak yağış nedeniyle Mimar Sinan Mahallesi'ndeki bir evi su bastı. Herhangi bir yaralanmanın yaşanmadığı olayda, maddi hasar meydana geldi.

Çarşamba 09.09.2009 00:00
ABONE OL
Tuzla Mimar Sinan Mahallesi Hanımeli Sokak'ta oturan Keleş ailesinin büyük kızları Nesibe Keleş (7), kısa süren sağanak yağıştan sonra sokağa çıkmak için evin kapısını açtı. Kapının açılmasıyla beraber logarların çekmediği yağmur suyu zemin katta bulunan evin içine doldu. Evin tüm odaları su altında kalırken, eşyaların birçoğu kullanılamaz hale geldi.

Olay sırasında işyerinde olduğunu söyleyen ev sahibi Ümit Keleş, "Üst sokaktaki logarlar tıkanınca mahallenin bütün suyu bizim eve akmış. Hiçbir eşyamızı kurtaramadık" dedi. Ailesiyle birlikte abisiyle aynı evi paylaşan Abdullah Keleş ise "Bir yaşındaki kızım evde uyuyordu. Biz ise üst kattaydık. Kızım uyurken su basmış, kızım ölebilirdi" şeklinde konuştu.

Keleş ailesi suyun tahliyesi için itfaiyeye haber verirken belediyeye de tepki gösterdi. Olay sırasında evde bulunan Güner Keleş de "Belediyeyi arıyoruz yemekteyiz diyorlar. Burada insan yaşıyor hayvan değil" diyerek tepkisini dile getirdi. Olayın şokunu hala üzerinden atamadığı gözlenen küçük Nesibe ise annesine sarılarak gözyaşı döktü.

Öte yandan, sokakta tıkanan logar nedeniyle biriken suda, mahallenin çocuklarını oyun oynaması da dikkat çekti.