6 çocuğa annelik yapıyordu

Perşembe 10.09.2009
Güncelleme: Perşembe 10.09.2009
ABONE OL
Servis aracında boğularak ölenlerden birisi de 37 yaşındaki Nuriye Can'dı. 10 yıldır firmada kalite kontrol elemanı olarak çalışan Can, 2 yıl önce ev almıştı ve kredi borcunu ödemek için çabalıyordu.
Ailesinin maddi durumu iyi olmadığı için çalışmayı tercih eden 21 yaşındaki Bircan Karataş da sel sularında boğularak öldü. Evine yakın olan işyerine hep yürüyerek giden Bircan da ilk kez bindiği servis minibüsünde can verdi. İki odalı bir gecekonduda anne, babası ve 3 kardeşiyle yaşayan Bircan'ın en büyük hayali ev almaktı.
Güldane Çiftçi 23 yaşındaydı. Bir süredir işsiz olan genç kız pazartesi günü işe başlamıştı. Acılı baba Sürmeli ve anne Gülbeyaz kızlarının ardından ağıt yakıyor. Ardahan'dan uzun süre önce göç eden ve Sefaköy'de oturan ailenin 4 çocuğundan üçüncüsü Güldane çeyiz için para biriktiriyordu.
Nebahat Salkım ise yıllık izinden dün dönmüştü. İlk iş günü olacaktı. 12 yıldır aynı şirkette kalite kontrol elemanı olarak çalışan 2 çocuk annesi kadın, aynı zamanda biri ölen diğeri evi terk eden iki eltisinin 4 çocuğuna da annelik yapıyordu. Eşi kahvehanede çalışan Nebahat Salkım'ın 18 yaşındaki kızı Nesrin "Çok geç geliyordu. O şirketten çok çektik. Gece gündüz çalıştırıyorlardı" diye gözyaşı döktü.