Çatalca'daki 4 kayıp panayıra gitmişti

7 yaşındaki Gülseren arkadaşı Ceyda ile oyun oynuyordu. Ninesi ve dedesi de onlarla birlikteydi. Birden gelen sel hepsini götürdü

Perşembe 10.09.2009
Güncelleme: Perşembe 10.09.2009
ABONE OL
İstanbul'da yaşanan sel felaketinde Çatalca'da kaybolan 2'si kız çocuğu 4 kişinin akıbeti belirsizliğini koruyor. Sele, Taşköprü yıkıldığı için Çatalca panayır alanında yakalanan 7 yaşındaki Ceyda Gider, arkadaşı 7 yaşındaki Gülseren Dursun, Dursun'un dedesi Nusret ve büyükannesi Gülseren Dursun'a henüz ulaşılamadı. Gülseren'in ailesi Ayten ve Cemil Dursun çifti, yaşadıkları şok nedeniyle sakinleştiricilerle ayakta duruyor. Minik Ceyda, mahalle arkadaşı Gülseren'le birlikte panayır alanına oynamaya gitmişti. Ailesi, Ceyda'ya yanlarında Gülseren'in bu alanda koyun otlatan dedesi ve ninesi de olacağı için izin vermişti. Ama sel minik kızları ve yaşlı çifti oyunda yakaladı. Minik Ceyda'nın babası kendi imkânlarıyla kızını arıyor. Anne Alev Gider ise evinde gözyaşları içinde kızından iyi bir haber bekliyor. Anne Ayten Dursun, "Olay sabah oldu. İlkyardım akşam saatlerinde geldi. Çok geç kaldılar. Erken gelinseydi kızım bulunabilirdi" dedi.

BAĞLANTI YOK
İlçeye bağlı İzzettin, Subaşı, Akalan ve Kabakça köylerine, bağlantı yolları su altında olduğu ve köprüler yıkıldığı için erişim sağlanamıyor. Mahsur kalan vatandaşları kurtarma çalışmaları ise helikopterle sürüyor. İzzettin'de mahsur kalan iki kişi de kurtarıldı.