'Marmara Bölgesi kaosa uyandı'

Sel felaketi dış basında da büyük yankı buldu. Yabancı ajans ve gazeteler, yayınlarında İstanbul ve Marmara Bölgesi'nin yetersiz altyapısına dikkat çekti. İşte tepkiler:
(Almanya): Şiddetli yağışlar sonucu oluşan son 80 yılın en büyük sel felaketi İstanbul'u felç etti. Şehrin bir kısmı sular altında. Onlarca kişi hayatını kaybetti, büyük hasar var.
(İngiltere): Marmara Bölgesi'nde iki gündür devam eden şiddetli yağışlar, 30'dan fazla kişinin hayatına maloldu. 200 araba sel sularına kapılarak hasar gördü, 800 evi su bastı. Ölenler arasında minibüsün içinde mahsur kalan 7 tekstil işçisi de bulunuyor.
(İngiltere): Türkiye'nin en büyük şehri sele teslim. Felaket şehrin yetersiz altyapısını ve dengesiz kentleştiğini ortaya koydu. Yağışlar sürecek.
(İngiltere): Felaket! Selin esir aldığı çaresiz insanlar polis ve askere ait helikopterlerle kurtarılıyor. İstanbul hazırlıksız yakalandı. Havaalanına giden yollar kapandı. (Almanya): Korkunç sel felaketi en az 20 can aldı. Onlarca kişi toplu taşıma araçlarında ve evlerinde mahsur kaldı. Kurtarma çalışmaları devam ediyor.
(Fransa): Marmara Bölgesi kaosa uyandı. Sel felaketi 30 can aldı, çok sayıda kişi de kayıp. 12 milyonluk İstanbul'un büyük kısmı sular altında.
(Katar): Türkiye'de sel iki günde 30'a yakın can aldı. Altyapı büyük hasar gördü. Başbakan Erdoğan olay yerine gidiyor. Şu ana kadar binden fazla insan kurtarıldı.

BİZE ULAŞIN