135 alev adam seferber oldu

Tuzla'da kozmetik ürünler üreten fabrikada çıkan yangın çevreye sıçramasın diye 135 itfaiye eri canını dişine taktı: Can kaybı yok, yangın söndürüldü

Cumartesi 12.09.2009
Güncelleme: Cumartesi 12.09.2009
ABONE OL
Tuzla Organize Deri Sanayi Bölgesi'nde kozmetik ürünleri ve ambalaj üretimi yapan Primo Ambalaj ve Kimya Sanayi A.Ş.'de dün meydana gelen yangın korkulu saatler yaşattı. Tüm Anadolu Yakası itfaiyesinin seferber olduğu yangında şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı. 12 bin metrekare alan üzerine kurulu olan ve yaklaşık 100 kişinin çalıştığı Primo Ambalaj'daki yangının neden kaynaklandığı ise henüz bilinmiyor.

VARİLLER PATLADI

Kozmetik ürünleri ve ambalaj malzemeleri üreten fabrikanın kozmetik hammadde deposunda çıkan yangında önce kimyasal madde olduğu öğrenilen varillerde patlamalar meydana geldi. Olay yerine gelen itfaiye ekibi yetersiz kalınca yangının daha da büyümesi ve çevredeki fabrikalara sıçramasından endişe edilince çevre ilçelerin itfaiye ekiplerinden yardım istendi.

10 EKİPTEN DESTEK

Patlamaların artması üzerine olay yerine Organize Sanayi Bölgesi, Tuzla, Orhanlı, Kartal, Kurtköy, Ümraniye, Sultanbeyli, Kadıköy, Pendik ve Bakırköy itfaiyelerinden ekipler desteğe geldi. 10 farklı noktadan gelen 135 itfaiye görevlisi, yangını söndürmek için canla başla çalıştı. Saatler sonra kontrol altına alınan yangında duman tahliyesi yapıldı. Jandarmanın çevre güvenliğini aldığı yangın sırasında ölen ya da yaralanan olmadı.