Haber turu..

Cumartesi 12.09.2009
ABONE OL
Kadıköy'de yollar kapalı
KADIKÖY İskele Meydanı'nda düzenlenecek miting nedeniyle bugün bazı yollar trafiğe kapatılıyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Altıyol'dan Rıhtım Caddesi'ne kadar olan yolun tamamı trafiğe kapalı olacak. İhtiyaç halinde ise Söğütlüçeşme'den Rıhtım'a inen ara sokaklar ile Taşköprü, Kışla, Orgeneral Şahap Gürler ve Albay F. Sözdener caddeleri de trafiğe kapatılabilecek. Akış, Burhan Felek Caddesi'nden, İbrahimağa istikametinden, Kuşdili Caddesi'nden ve Mühürdar'dan sağlanacak.

Yabancılara online randevu
İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü, İstanbul'da oturan yabancı uyruklu kişiler için online randevu sistemi başlattı. Yabancılar Şubesi'nde özellikle ikamet tezkeresi almak isteyen yabancılar sabahın erken saatlerinden itibaren uzun kuyruklar oluşturuyor, saatlerce bekliyorlardı. Uygulama ile hem zaman kaybının önüne geçilecek, hem de aşırı kalabalığa son verilmiş olacak. Yabancılar Şubesi'nden ikamet tezkeresi için, "yabancilar. iem.gov.tr'' adresinden randevu alınabilecek.

Romeo değil anlayışlı koca
BAĞCILAR
Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bağlı Evlilik Danışma ve Araştırma Merkezi'nin yaptığı araştırmaya göre evli çiftler arasındaki sorunların en büyük nedeni erkeğin ilgisizliği... Kadınlardaki depresyon, panik bozukluk ve yaygın anksiyetenin kaynağı ise çoğunlukla kötü giden evlilikler. Hastanenin Psikiyatri Klinik Şefi Doç. Dr. Armağan Samancı, rakamların Türkiye genelini yansıttığını belirterek, "Kadınlar Romeo değil sadece anlayışlı eş istiyor" dedi. Pervin METİN