"Kenan'a sinir oluyordum!"

İki ayrı sinema filmi ve bir dizi ile seyirciyle buluşmaya hazırlanan Zeynep Beşerler en büyük sıkıntısının, sevgilisi Kenan İmirzalıoğlu'nun kız arkadaşı olarak anılmak olduğunu söyledi: Bu işe başladığımda hayatımda Kenan yoktu. Bu kadar işi onun sayesinde yapmadım ben.

Cumartesi 12.09.2009 10:16
Güncelleme: Cumartesi 12.09.2009 10:29
ABONE OL
Yeni sezonda oyunculuğa ağırlık veren Zeynep Beşerler yeni projelerinden bahsederken, özel hayatı ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZİki sinema filmi ve bir diziyle bu sezona hızlı girdiniz? Projeleriniz şu sıralar ne aşamada?
Geçen yıl Sinan Çetin'le 'Kağıt' adlı bir film çekmiştik. O film, vizyon kalabalık olduğu için seneye sinemalarda seyredilecek. Enteresan bir film oldu. Bunun dışında 'Sizi Seviyorum' filminin çekimleri tamamlandı. Ekimde vizyona girecek. Orada en yakın arkadaşının aldatılmasını hazmedemeyen sert bir kadını oynuyorum. Filmi Uğur Yağcıoğlu yazıp yönetti.

Çok konuşuldu bu film. Romantik komedi değil mi?
Evet, Türkiye'de romantik komedi filmlerin tercih edilmemesi çok üzücü bir durum. Neden bu tür filmlerin daha çok yapılmadığını anlayamıyorum. Aşka mı inancımız yok, yoksa başka nedenler mi var bilmiyorum. Ama bence çok eğlenceli bir tür. Şimdi Murat Aslan'ın 'Çılgın Türkler' filminin çekimleri devam ediyor. Eylül ayı sonuna kadar setteyiz. Yakında da yeni bir dizi filme başlayacağım.

BİRAZ ARA VERMEK İYİ GELDİ

Neden iki yıl boyunca hiçbir projede yer almadınız?

İki yıl ense yapmaya alışmıştım... Ara vermenin bana iyi geleceğini düşündüm. Gerçekten iyi de geldi. Aileme ve arkadaşlarıma vakit ayırdım. İzleyici açısından da bu ara vermelerin iyi olabileceğini düşünüyorum. Bir özlem oluşturuyor bu durum çünkü... Bir süre sonra herkes, "Nerelerdesiniz?" demeye başlıyor. Ha bu arada çok iyi projeler geldi de; ben de 'aman yüzüm eskimesin' diye evde oturmadım yani... Seveceğim bir hikaye, seveceğim bir kadro da yoktu.

Bir zamanlar sevgiliniz Kenan İmirzalıoğlu'na 'gıcık' olduğunuzu açıklamıştınız. Şaka mıydı bu?
O çok esprili bir açıklamaydı. Kenan'la diziye ilk başladığımızda gerçekten ona sinir oluyordum. Ama o konuda çok günahını aldım! Büyük konuşmamak lazım. Kenan dışarıdan sert görünür ama kesinlikle öyle değil, dünya şekeri bir adam. Onu tanıdıktan sonra herkes ne kadar yumuşak ve kibar olduğunu anlar.

İLİŞKİYİ TAŞIMAK KOLAY DEĞİL

Adınızın sürekli sevgiliniz Kenan İmirzalıoğlu'yla birlikte anılmasından hoşnut musunuz?

Kenan gerçekten Türkiye'deki erkek oyuncular içerisinde kendi yaş grubunda çok başarılı bir adam. Onun kız arkadaşı olarak adım her zaman onunla birlikte anılacak. Ama insanların sanki ben bunca yıl hiçbir iş yapmamışım gibi, sadece Kenan'ın kız arkadaşıymışım gibi davranmaları beni kızdırıyor tabii ki. Ben bu işe başladığım zaman benim hayatımda Kenan yoktu. Bu zamana kadar bir sürü iş yaptım ve bunları Kenan sayesinde yapmadım. Kenan'ın kız arkadaşı olarak anılmaktan tabii ki şikayetçi değilim. Sevdiğim bir insanın kız arkadaşı olarak anılıyorum tamam, bunu anlıyorum ama tek yaptığım iş, Kenan'ın kız arkadaşı olmak değil. Fakat maalesef insanların kafasında böyle bir durum var.


Kenan İmirzalıoğlu'nun kız arkadaşı olmak sorumluluk yükledi mi size?
Dışarıdan bu çok kolay gibi gözükse de üzerinize binen sorumluluklar normal bir insanla birlikte olduğunuzdan çok daha fazla tabii ki. Ağır bir süreç aslında. Sevginin bedeli yok. Bu tür bir ilişkiyi taşımak tabii ki kolay bir şey değil. Kendime karşı, sevdiğim insana karşı sorumluluklarım var. Beş buçuk sene sevgi açısından çok güzel ve kolaydı ama sorumluluklar açısından hiç de öyle kolay değildi. Artık alıştım. Önemli olan mutlu olmak. Ben mutluyum. Sonuçta insanlar sevdiği için her şeye katlanıyor.

MUHTEŞEM BİR OYUNCU OLDUĞUMU SÖYLEYEMEM

Oyunculuk konusundaki iddianız nedir?

Ben hiçbir konuda iddialı değilim. Oyunculuk konusunda da bir amaç peşinde koşmuyorum. Bu benim işim ve elimden geldiğince iyi yapmaya çalışıyorum. Oscar almak gibi bir hedefim yok. Hiç de umurumda değil ayrıca! Ben bu günümü güzel geçireyim yeter. Yarın ne olacağını bilmiyorum çünkü. Aman daha çok kazanayım, aman çok ünlü olayım, aman ödüllerin hepsini toplayayım gibi bir hedefim asla olmadı. Bunlar bana göre biraz hırsla doğru orantılı. Bizim işimizde egolar ve hırslar çarpışıyor. Ben bu çarpışmanın dışında kalmayı tercih ediyorum.

TEKNİK OYNAMIYORUM

Oyunculuğunuzu neler yaparak geliştiriyorsunuz?

Çok film izliyorum. Bol bol kitap okuyorum. Fazlaca gözlem yapmaya çalışıyorum. Açıkçası, başka da bir şey yapmıyorum. Tiyatro okumadığım için işin tekniğiyle bağlantılı değilim. Teknik oynamıyorum. İçten gelen neyse ortaya koymaya çalışıyorum o kadar. Ben kendim için asla 'muhteşem bir oyuncuyum' demem.

Hangi filmleri merak ediyorsunuz?
'Nefes'i çok merak ediyorum. Tanıtımı tüylerimi diken diken etti. Uğur Yücel'in 'Ejder Kapanı'nı heyecanla bekliyorum. Vizyona giren bütün Türk filmlerini izlemeye çalışacağım ama en çok bu ikisini merak ediyorum.

HIRSI VE EGOSU OLAN BENDEN UZAK DURSUN

Sizce bu meslekte egolardan ve hırstan arınmak mı gerekiyor?

Bu insandan insana fark eden bir durum. Ben istesem de hırslı olamam. Öyle yetiştirilmedim çünkü. Bilincimde öyle bir kavramım yok. Hırslardan uzak, egoları düşük biri olduğum için, yaşadığım ve yaptığım şeylerle kolay mutlu olabiliyorum. Büyük üzüntülerim olmuyor. Kolay geçiyor hayat.

Yani ego savaşları dünyasında, kendinize çok yabancı bir sektör içinde var olmaya çalışıyorsunuz...
Evet, gerçekten kendime çok yabancı bir sektörün içinde var olmaya çalışıyorum. Bu sektörün ve çevresinin elektiriği çok farklı. Çok yıpratıcı. Sırf elektrikten ve bakıştan yıpranabiliyorum. Bu sektörde kendi egolarıyla çatışan birçok insan var. Kendi egosuyla savaşıyor düşünsenize; bu çok acı bir şey. Onlar nasıl bir hayat yaşıyor gerçekten düşünmek bile istemiyorum. Bana çok sahte ve yalan geliyorlar. Sırf hırsları ve egoları yüzünden, yanlış olduğunu bile bile bazı şeyleri yapıp, sonrasında hiçbir şey yokmuş gibi yollarına devam edebiliyorlar. Ama bu onlarda çok büyük bir yara açıyor. Psikolojik olarak onlardan başka bir şekilde çıkıyor acısı. O yüzden benden uzak dursunlar. Ben mutlu ve huzurluyum

KENAN 'HELAL OLSUN' DEDİĞİM BİR KİŞİ!

Kenan İmirzalıoğlu'yla iş konusunda fikir alışverişiniz var mı?

Elimizden geldikçe yapıyoruz tabii ki. Benim bazı dönemlerim vardır. Kendi kafamın dikine giderim. Örneğin, bir görüşmeye giderim ve sonrasını düşünmeden hemen işi kabul ederim. Kenan böyle şeylere çok kızar, "Bir dur, bir düşünelim, nereye gidiyorsun sen?" der. Kenan'ı oyuncu olarak çok beğeniyorum. Kendisini geliştirmek konusunda da çok takdir ettiğim ve 'helal olsun' dediğim biri.

Neden birlikte bir projeniz yok?
Yapımcılar maalesef ikimizi yan yana doğru bulmuyorlar. Ama bence bu durum çok daha farklı kullanılabilir. Romantik komedide iki sevgiliyi oynamak çok keyifli olurdu ama yapımcılara göre, bunun inandırıcılığı yok. Bana çok mantıksız geliyor. Niye iki çok tanınmış insan dizide biraraya gelince inandırıcı oluyor da biz olmuyoruz bilmiyorum! Bunu hiç anlamış değilim. Herkesin çok ayrı ve garip fikirleri var. Bana göre mantıksız ama onlar öyle düşünüyor.