Sniper çocukların kanlı oyunu

Pazar 13.09.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazar 13.09.2009 18:52
ABONE OL
İzmir Basmane'de üst üste 3 kişinin havalı tüfekten atılan demir bilyeyle vurulmasının ardından harekete geçen ekipler, korkunç bir gerçekle karşılaştı.

Yaralanan kişilerle yapılan görüşmeler, güvenlik kamerası görüntüleri ve bilyenin geliş yönünü tespit edebilmek için yapılan hesaplar polisi, Basmane'de havalı silah malzemeleri satışı yapan bir dükkana götürdü. Soruşturmalar sonucu dükkanda çalışan 16 yaşındaki H.B. ve Birinci Sanayi Sitesi'ndeki bir tamircide çalışan O.B. yakalanarak gözaltına alındı. İki arkadaşın aralarında "vurursun-vuramazsın" diye iddialaşarak duraktaki vatandaşları hedef alarak ateş ettikleri belirlendi.

En son geçtiğimiz perşembe akşamı Basmane Fevzipaşa Bulvarı, Şifa Hastanesi yanındaki otobüs durağında bekleyen ve Afyon Açık Cezaevinden izinli gelen 41 yaşındaki Berat Özkay'ın testislerinden vurulması olayını araştıran polis, bu olaydan 2 saat önce de aynı yerde 64 yaşındaki Refik Zeytinci'nin ve 5 gün önce de 71 yaşındaki Şenay Şengül'ün vücutlarına isabet eden bilyelerle yaralanması üzerine çevrede bulunan işyerlerinin güvenlik kameralarını inceledi. Tedavilerinin ardından taburcu edilen yaralılarla da görüşen polis ekipleri olayların rastgele yaşanmadığı ihtimalini değerlendirdi, olay yeri yakınında bulunan işyerlerini mercek altına aldı.

İTİRAF ETTİ
Ard arda yaşanan olaylar ilgili bölgede geniş çaplı inceleme başlatan Konak İlçe Araştırma Büro Amirliği ekipleri, yaralanmaların aynı yönden atılan bilye ile gerçekleştiğini ve Şifa Hastanesi karşısındaki İkbal İş Merkezi'nin birinci katındaki av malzemesi satılan iş yerinin, havalandırma penceresinin yaralanmaların meydana geldiği alana baktığını belirledi. İş yeri sahibi ve çalışanlarının ifadelerine başvuran ekipler, olayla ilgili sorular üzerine heyecanlanan ve çelişkili yanıtlar veren iş yeri çalışanı 16 yaşındaki H.B'nin üzerine yoğunlaşınca, gerçek ortaya çıktı. H.B, olayı kendini ziyarete gelen arkadaşı O.B. ile gerçekleştirdiklerini itiraf etti.

https://www.sabah.com.tr