47’de tek çiçek

Pazartesi 14.09.2009 15:24
Güncelleme: Pazartesi 14.09.2009 15:26
ABONE OL
İstanbul eski Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın, Osmaniye Valiliği'ne atanmasının ardından İzmir'den atanan Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'la görev yapan 47 emniyet müdür yardımcısından sadece biri kadın. Bursa'dan gelen Emniyet Müdür Yardımcısı Fatma Karaduman, yeni görevine başladı. Ortaköy, Beylerbeyi ve Tozkoparan Polis evlerinden sorumlu olacak olan Fatma Karaduman'ın, polis memurluğundan müdür yardımcılığına geldiği öğrenildi. Çapkın İzmir'den Emniyet Müdür Yardımcısı olarak Mehmet Likoğlu, Tekin Akdoğan, Şemi Albat, Mehmet Altıoklar, Kamil Karabörk ve Sıtkı Akgül'ü yanında getirmişti.

47'DE TEK ÇİÇEK
Bursa Emniyet Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan ve misafirhanelerden sorumlu olan Fatma Karaduman, İstanbul'un tek emniyet müdür yardımcısı olarak görev başladı. 47 meslektaşı müdür yardımcısı içinde tek bayan müdür olarak görev yapacak. Erkek meslektaşları tarafından büyük destek alacak olan Fatma Karaduman, İstanbul'da Bursa'da olduğu gibi Polis Evlerinden sorumlu olacak. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı olan Ortaköy, Beylerbeyi ve Tozkoparan Polis evleri Karaduman'ın sorumluğunda olarak hizmet verecek.

POLİS MEMURLUĞUNDAN MÜDÜR YARDIMCILIĞI'NA
İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Fatma Karaduman'ın mesleğe polis memuru olarak göreve başladığı ve mesleğin ilk yıllarında komiserlik amirlik sınavlarına girip kazandığı ve sırasıyla, komiser yardımcılığı, komiserlik, başkomiserlik, emniyet amirliği, 4. Sınıf Emniyet Müdürlüğü, 3. sınıf Emniyet Müdürlüğü giörevinden sonra geçtiğimiz yıl Emniyet Müdür Yardımcılığı rütbesine geçti. Fatma Karaduman'ın, eşi Enver Karaduman'ın, 5 ay önce Bursa'da Özel Haraket şube Müdürlüğü'nde polis memuru olarak görev yaptığı ve karakola tayinin çıkmasının ardından emekli olarak meslekten ayrıldığı öğrenildi.

İzmir ekibi önemli görevlerde
Öte yandan Hüseyin Çapkın'la birlikte İzmir'den gelen Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Likoğlu, Mali Şube Müdürlüğü ve Narkotik Şube Müdürlüğü'nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı, Tekin Akdoğan, Asayiş Şube Müdürlüğü'nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı, Mehmet Altınoklar Güvenlik Şube Müdürlüğü'nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı, Kamil Karabörk Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı, Şemi Albat Bölge Trafik ve Otoyollardan sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı, Sıtkı Akgül Çocuk şube Müdürlüğü'nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı görevlerine getirildi.