Havalar nasıl olacak? - HARİTALI

Marmara'nın ardından, yağışların bugünden itibaren hafta boyunca Doğu Karadeniz'de kuvvetli olması bekleniyor.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazartesi 14.09.2009 07:38 ABONE OL
Meteoroloji, yağışların Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde yoğun olacağındanyaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi, toprak kayması, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmalarını istedi.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden elde edilen bilgilere göre, kuzey kesimler ile öğle saatlerinden sonra Doğu Akdeniz'de görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklığı Türkiye genelinde 1 ile 3 derece artacak. Rüzgar, batı ve güneybatı, zamanla Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

Öte yandan meteoroloji, yağışların Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi, toprak kayması, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli tedbirli olmalarını istedi.

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimleri ile öğle saatlerinden sonra Doğu Akdeniz'de görülecek olan sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların; Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde 1 ila 3 derece artacak.

RÜZGAR: Genellikle batı ve güneybatı, zamanla Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
Yağışların; Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi, toprak kayması, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Trakya ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Edirne ve Kırklareli çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde Balıkesir'de hafif sis görülecek.

EGE: Kıyıları ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Doğu Akdeniz (Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları (Samsun ve Ordu) ile Doğu Karadeniz aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Kuzeyi ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Kars ve Ardahan çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU