Hollywood işi aksiyon 'Aşk Bir Hayal'de

Güneydoğu'da görevli asteğmen Altay ile aşiret kızı Asmin'in imkânsız aşkını anlatan dizinin aksiyon sahneleri nefes kesti

Pazar 14.09.2009
Güncelleme: Pazartesi 14.09.2009
ABONE OL
atv'nin yeni yayın döneminde ekrana gelecek iddialı yapımlarından biri olan 'Aşk Bir Hayal' dizisinin ilk dört bölüm çekimleri tamamlandı. Mardin'in zaman zaman 50 dereceye varan zorlu hava şartlarında gerçekleştirilirken çekimlerde, aksiyon sahneleri sinema filmlerine taş çıkardı. Patlama, çatışma ve kovalama sahnelerinde sinema filmlerindeki malzeme ve teknikler kullanıldı. Başrollerini Emre Kızılırmak ve Nehir Erdoğan'ın oynadığı dizi Mardin'de askerliğini yapan Altay il, yörenin en önemli aşiret reisinin kızı Asmin arasında yaşanan imkansız aşkı anlatılıyor. Ağabeyi bir terör çatışmasında öldürülen Asmin'in nişanlısı asteğmen Altay, bu ölümden sorumlu tutulunca ortalık karışıyor ve aşiret iki sevgilinin peşine düşüyor. İşte bu noktada imkansız aşkın iki kahramanın kaçışı filmleri aratmayacak sahnelerle başlıyor.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

OYUNCULAR BAYGINLIK GEÇİRDİ

Cenaze, düğün ve çatışma sahnelerinde oldukça zorlandığını söyleyen Nehir Erdoğan, senaryo gereği erkek kardeşinin şehit olması sonucu yaşanan ağıt töreninde gözyaşlarına hakim olamadığını söyledi. Nehir Erdoğan çekimlerden fırsat bulduğu zamanlarda yöre halkı ile oldukça güzel ilişkiler kurduğunu, "Mesut" adlı katır ile gezdiğini anlattı. Her fırsatta eline geçirdiği hayvanlarla objektiflere poz veren güzel oyuncu civcivler ve kedilerle fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi. Dizinin bir diğer oyuncusu Orhan Kılıç aşırı sıcağa alışamayan oyuncuların ilk zamanlarda bayıldığını anlattı.

ERDOĞAN'I SÜREKLİ AĞLATTILAR

Dizinin kaçış sahnelerinden biri de İstanbul Haydarpaşa'dan kalkan ve Eskişehir'e giden bir trende gerçekleştirildi. Çekimleri için oyuncular 6 saatlik bir tren yolculuğu boyunca ter döktü. Asteğmen Altay rolündeki Emre Kızılırmak trenden atılma sahnesinde zorlandı. Hızla ilerleyen trende çekilen kavga ve atılma sahnelerinde cansız manken kullanıldı. Mardin'de senaryodan etkilenip ağlayan Nehir Erdoğan bu kez trendeki ağlama sahneleri için kullanılan gözyaşartıcı spreyin etkisinden uzun süre kurtulamadı.