Kuvvetli yağış uyarısı - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Salı 15.09.2009 08:41
Güncelleme: Salı 15.09.2009 08:49
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın güneyi, Ege, Göller Yöresi, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz Kıyıları, Doğu Karadeniz ile Sinop, Tokat, Eskişehir, Konya, Kırşehir, Nevşehir, Kars, Ardahan, Iğdır, Ağrı ve Van çevreleri ile Ankara'nın güney ve batı çevre ilçelerinde beklenen sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların; Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yağış alan yerlerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden, Akdeniz kıyıları ile zamanla ülkemizin güneydoğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi, toprak kayması, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde güneyi (Çanakkale, Balıkesir, Bursa ve Bilecik çevreleri) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge geneli, öğleden sonra Afyon çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Göller Yöresi ile öğle saatlerinden sonra Doğu Akdeniz'in iç kesimleri (Kahramanmaraş ve Osmaniye ile Adana ve Mersin'in kuzey çevreleri) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Eskişehir, Konya, Kırşehir ve Nevşehir ile Ankara'nın güney ve batı çevre ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, Sinop çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Tokat çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan, gece saatlerinde Iğdır, Ağrı ve Van çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...