'Baba ben değilim, ikizim'

Eski sevgilinin babalık davası açtığı işadamının iddiası herkesi şaşırttı: Baba, ABD'de yaşayan ikizimdir, onunla da birlikte oldu

Çarşamba 17.09.2009
Güncelleme: Perşembe 17.09.2009
ABONE OL
İzmirli kuaför, eski sevgilisine müşterek çocukları için babalık davası açtı. Ancak davalı işadamı, "ABD'de yaşayan tek yumurta ikizim de baba olabilir" diyerek ikinci bir DNA testi istedi. İzmir Aile Mahkemesi'ne başvuran kuaför Leyla G., dilekçesinde 1994'te Bodrum'daki bir otelde erkek-kadın kuaförü işlettiği sırada Manisalı işadamı Tahsin Ç. ile tanıştıklarını anlattı. Kendisini bekâr olarak tanıttığını öne sürdüğü işadamı ile birlikteliklerinden 1996'da bir erkek çocukları dünyaya geldiğini belirten Leyla, "Bornova'da kiraladığı evde 5 yıla yakın süreyle bizimle ilgilendi. Ama evleneceğini söyleyip sürekli oyaladı. Sonradan evli ve bir çocuk babası olduğunu öğrendim" diye konuştu. Oğlu büyüyünce giderlerinin de giderek arttığını öne süren genç kadın, davalının C.G.,'nin babası olduğuna hükmedilmesini, 20 bin TL manevi tazminat ve aylık bin TL nafaka talep etti.

'GAYRİ MEŞRU YAŞARDI'
İddialara avukatı aracılığıyla gönderdiği dilekçeyle cevap veren işadamı Tahsin. Ç. ise davacı Leyla G.'nin gayri meşru bir yaşam sürdüğünü iddia ederek şunları anlattı: "Hamileliği döneminde çocuğun benden olmadığını söyledi. Ekonomik gücüm bitince beni tanımaz hale geldi. Çocuk ABD'de yaşayan ikizimden de olabilir. Çünkü ikizimle de Türkiye'ye tatile geldiğinde kiraladığı evde günü birlik ilişki yaşadılar." Tahsin Ç.'nin tanık olarak dinlettiği iki kişi de davacının, ABD'de yaşayan ikiz kardeşle de birlikte olduğunu doğruladı. Hâkim de tanıkların dinlenmesi ve davalının ABD'de yaşayan ikizinin DNA örneğinin alınıp alınmamasına karar verilmesi için davayı erteledi. Sulh Hukuk Mahkemesi ise, Tahsin Ç.'yi küçük C.G.'ye kayyum olarak atadı.