Uzmanlar ne diyor?

  1. Haberler
  2. Yaşam
Perşembe 17.09.2009 ABONE OL
ERKEĞİN YAPTIĞI DUYULUR Dr. Hüsnü Uçar (Psikiyatrist): "Evli kadınların evli erkeklere oranla daha çok aldattığı görüşüne katılıyorum. Burada erkek ve kadın arasında fark var. Erkekler kaçamak yaparsa yüzlerine gözlerine bulaştırır. Kadınlar ise belli etmeden yapar. Bir kadın kocasının kendisini aldattığını duyduğunda boşanabilir veya aldatarak intikam alır. Karısının aldattığını duyan erkekler ise komşular ve çevredekiler duymuş mu, ona bakıyor. Eğer duyulmamışsa üzerine bir bardak su içiyor. "

İNTERNETE DİKKAT! Armağan Adanır (Psikolog): "Kadınlar eşlerini aldattıklarını en yakın arkadaşlarına bile söylemiyor. Bunu duygusal nedenlerden dolayı yapıyorlar. Çoğu zaman kocanın ilgisizliği etken faktör oluyor. Aşkı biten kadınlar, aldatmayı tercih ediyor. Kadın kendisini değerli hissetmek istiyor. Böyle hissetmeyince kendisine değer veren başka erkeği tercih ediyor. Eşini aldattığı erkeğin evli ya da bekâr olması kadın için fark etmiyor. Bu tür ilişkilerin artmasında internet başrol oynuyor."

Okul müdürleri de kadın olmalıdır
AYLA Eğit, İzmir'deki okul müdürlerinin tamamının erkek olmasını eleştirdi. Çalışmalar sırasında çok sayıda bayan öğretmenle karşılaşmalarına rağmen müdür ve idarecilerin vekil de olsa erkek olduğunu görmekten yakınan Eğit, "İl Eğitim müdürü ile görüşerek bayan öğretmenlerle errek öğretmenlerin oranını ve bunların kaçının idareci olduğu konusunda rakamsal bilgi isteyeceğim sonra da konuyu İl Genel Meclisi'ne taşıyacağım" dedi.

BUGÜN NELER OLDU