Dila bebek gözyaşlarıyla uğurlandı

Silivri Selimpaşa'da, sel sularına kapılarak kaybolan ve cesedi 10 gün sonra Bursa açıklarında bulunan Dila Manav (1,5) son yolculuğuna uğurlandı.

Cuma 18.09.2009 16:09
Güncelleme: Cuma 18.09.2009 16:37
ABONE OL
Dila bebek için Selimpaşa Merkez Camii'nde Cuma namazını müteakiben cenaze namazı kılındı. 10 gündür denizde minik Dila'yı arayan baba Muharrem Manav ile anne Aslı Manav gözyaşlarına boğuldu. Ayakta durmakta zorlanan anne ve babayı yakınları teselli etmeye çalıştı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Sel felaketinin en küçük kurbanı Dila Manav selden 11 gün sonra toprağa verildi. Selde kaybolan Dila Bebeğin cesedi ilk Selimpaşa'da 10 gün boyunca gece gündüz arandı. Ancak Dila bebeğin cesedi dün Bursa'nın Karacabey ilçesi açıklarında bulundu. Azgın sel sularını Dila bebeği götürdüğü Bursa'da aileye teslim edilen Dila Manav'ın cenazesi bugün son yolculuğuna uğurlandı.

Dila bebeği uğurlamak için çok sayıda vatandaş ve yakını Selimpaşa Merkez Camii'nde hazır bulundu. Selden son anda kurtulan ve hastanede bir süre tedavi gören anne Aslı Manav'da minik kızının uğurlamak için erkenden camideki yerini aldı. Tabutun gelmesiyle birlikte hıçkırıklara boğulan anne Manav, kızının tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.Yakınlarının teskin etmeye çalıştığı anne dakikalarca kızının tabutunu okşadı. Anneye göre daha metanetli görünen baba ise cami avlusunda taziyeleri kabul etti

Dila bebeğin cenazesi Cuma namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından cenaze aracına taşındı. Cenaze aracının arkasına yerleştirilen küçük tabuttan tutunan anne kızının tabutunu okşayarak cenaze aracının arkasından metrelerce yürüdü. Dila bebeğin minik cesedi götürüldüğü Selimpaşa Mezarlığı'nda toprağa verildi.