Bebek taşıma şekli olay oldu

Kızı Su'yu taşıma şekliyle eleştirilen Pınar Altuğ'un bu davranışını uzman doktorlar değerlendirdi: Bebekleri taşırken bağlamak gerek!

Cuma 18.09.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 18.09.2009 11:10
ABONE OL
Gülay Afşar'ın programında; son dönemde tartışılan bir mesele masaya yatırıldı: Pınar Altuğ'un kızı Su ve köpeğini birlikte gezdirmesi ve bebeğini taşıma şekli!

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZPınar Altuğ, bu hareketiyle bebeğini tehlikeye attığı için eleştirilmişti. Eleştirilere, "Cahil değilim, herkesin içi rahat olsun. İki çocuğum olsa sokağa nasıl çıkacaktım" sözleriyle cevap veren Altuğ'un bu hareketini Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Lebis Yüksel Soycan değerlendirdi.

televizyongazetesi.com'un haberine göre; telefonla yayına bağlanan Soycan, "Bu özel durumda; bence Pınar Hanım, elinden gelen önlemi almıştır. Her annenin, babanın kendi bilgileri dahilinde bunları yapması gerekir" diyerek şu uyarılara dikkat çekti:

"Birincisi, bebeklerini taşırken, ana kucaklarında taşırken, mutlaka bağlamak. Arabaya binerken, merdivenden çıkarken, çocuklar buradan kayıp düşebiliyorlar. Dönmeye başladıkları üç ve dördüncü aydan sonra koltukların, masaların, yüksek yerlerin üzerinde hiç bir şekilde bırakmamak lazım. Ayrıca çocuklar, arabalarda ön koltukta da oturtulmamalı..."

https://www.sabah.com.tr