Dila'nın cenazesinde gözyaşları SEL oldu

İstanbul'daki sel felaketinin en dramatik öyküsünde dün hüzünlü bir cenaze töreni yaşandı. Selde annesinin elinden kayıp giderek kaybolan ve cesedini 9 gün sonra bir balıkçının bulduğu minik Dila toprağa verildi

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cuma 19.09.2009 ABONE OL
İstanbul Selimpaşa'da sel felaketinde annesi Aslı Manav'ın ellerinden kayarak denize sürüklenen ve cesedi 9 gün sonra Bursa Karacabey açıklarından bulunan 1.5 yaşındaki Dila Manav gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Kızlarına doyamayan anne Aslı ve baba Muharrem Manav tabutu okşayıp öperek gözyaşları döktü.

KIZININ KOLYESİNİ TAKTI

Selimpaşa Merkez Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine Manav ailesinin yakınları, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, gazeteci Uğur Dündar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende ayakta durmakta güçlük çeken anne Aslı ile baba Muharrem Manav'a yakınları destek oldu. Dila'nın künyesini boynuna takarak sıkı sıkıya tutan anne Aslı ile baba Muharrem Manav tabut başından uzun süre ayrılmadı. Gözyaşları içinde kızlarının tabutu başında dua ederek okşayan acılı aile, yakınlarının yardımıyla sakinleştirildi. Cenaze töreninde sel felaketinde yaşamını yitirenler için dua okunurken, Dila'nın cenazesi öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Selimpaşa Mezarlığı'nda toprağa verildi. Öte yandan anne Aslı Manav namaz sonrası cenaze arabasının arkasında tabutu okşayarak yaklaşık 100 metre yürüdü. Acılı anne daha sonra eşinin bulunduğu otomobile bindirildi.

''KEŞKE CANLI BULABİLSEYDİM"
İSTANBUL
Silivri'de ailesiyle birlikte sele kapıldıktan sonra kaybolan 2 yaşındaki Dila Manav'ın cesedini Bursa'nın Karacabey ilçesi açıklarında bulan balıkçı Recep İşyar, ''Keşke canlı bulabilseydim. O zaman daha mutlu olurdum. Bebek suda yüzüstü yatıyordu. Üstünde elbiseleri, bir ayağında da ayakkabısı vardı. Cesedi tekneye aldıktan sonra Kurşunlu Limanı'na getirdik. Güvenlik güçleri gelerek cesedi aldılar. Keşke canlı bulabilseydim. O zaman daha mutlu olurdum'' diye konuştu. Öte yandan Dila Manav'ın, İstanbul Silivri'de kaybolup, millerce uzakta bulunmasının, Marmara Denizi'ndeki kuvvetli akıntılardan kaynaklandığı bildirildi. Uzmanlar "Ceset karşı sahile bu şekilde savrulmuştur" dedi.

BUGÜN NELER OLDU