Kızını istiyor

Almanya'da devletin koruyucu aileye verdiği kızı Zeliha'yı 4 yıldır göremeyen Atiye Aksu "Hukuk savaşı vereceğim" dedi

Cuma 19.09.2009
ABONE OL
Almanya'da, Münih'e bağlı Rosenheim'da doğan Atiye Aksu, liseyi bitirdikten sonra bir butikte çalışmaya başladı. Dört yıl boyunca butiklerde çalışan Aksu'nun hayatı bir kafeteryada Uğur Gürel'le tanışmasıyla değişti. Tanışmalarının ardından flört etmeye başlayan sevgililer, Gürel'in ilk eşiyle olan boşanma davası sürdüğü için 6 ay sonra, aileleri karşı çıkmasına rağmen imam nikahıyla evlendi. Bir süre sonra hamile kalan Aksu, bu arada eşinden dayak yemeye başladı. Hamileyken bile şiddet gören Aksu, eşiyle birlikte yaşadığı evden ayrılmak zorunda kaldı.

FOTOĞRAFLARIYLA AVUNUYOR

Ailesiyle de arası bozulan Aksu, devlet tarafından bir pansiyona yerleştirildi ve Zeliha ismini verdiği kızını da burada dünyaya getirdi. Ancak devlet küçük kızı daha 10 günlükken annesinden alıp koruyucu aileye verdi. Bu arada pasaportunu da kaybeden Aksu, Türkiye'ye dönmek zorunda kaldı. Ancak Almanya yeniden vize vermediği için geri dönemeyen Aksu, memleketi Uşak'ta anne ve babasının Almanya'da koruyucu ailenin yanında ziyaretleri sırasında çektiği 4 yaşındaki kızının fotoğraflarına bakarak çaresizlik içinde bekliyor.

AİHM'YE KADAR GİDERİM

28 yaşındaki Atiye Aksu, "Hangi anne çocuğundan kopabilir. O benim bir parçam ve artık yanımda olmasını istiyorum. Gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne kadar gideceğim. Cumhurbaşkanı Gül'den de yardım isteyeceğim. Bana ya kızımı versinler ya da canımı alsınlar" dedi.