Bayramda hava yağışlı

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazar 20.09.2009 08:44 ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin büyük bölümünde görülecek olan sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklindeki yağışların; Batı ve Orta Karadeniz kıyıları (Zonguldak, Bartın, Sinop, Samsun, Ordu) Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Tokat, Sivas, Diyarbakır, Batman, Siirt, Hatay, Mersin, Adana, Osmaniye çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Ülke genelinde 3 ila 5 derece azalarak mevsim normalleri altında seyredecek.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu bölgelerimizde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyıları ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Ülkemizin büyük bir bölümünde aralıklarla görülecek olan sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklindeki yağışların; Batı ve Orta Karadeniz kıyıları (Zonguldak, Bartın, Sinop, Samsun, Ordu) Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Tokat, Sivas, Diyarbakır, Batman, Siirt, Hatay, Mersin, Adana, Osmaniye çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, heyelan v.s.) ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Parçalı ve çok bulutlu, doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Kocaeli, Yalova ve Bilecik) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esecek.

EGE: Genellikle parçalı ve az bulutlu, iç kesimleri çok bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz ile Antalya ve Isparta çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Hatay, Mersin, Adana ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevrelerinde hafif, öğle saatlerinden sonra Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra Zonguldak, Bartın, Sinop ve İnebolu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Orta Karadeniz kıyıları (Samsun, Ordu), Doğu Karadeniz ile Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU