Bayramlıklarını giyemediler

Pazar 20.09.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazar 20.09.2009 11:13
ABONE OL
Konya'da iki gün önce bir otomobilin çarpması sonucu 8 ve 10 yaşındaki iki çocukları ölen Dur ailesinin evinde bayram günü de göz yaşı dinmiyor.

Acılı aile, Ramazan Bayramı'nda merkez Selçuklu ilçesindeki evlerinde taziyeleri kabul ederken, anne Meryem Dur, yakınlarının yardımlarıyla ayakta durmaya çalışıyor.

Anne Meryem Dur, ''Çocuklarım bayramlıklarını bile giyemedi. Bayramı böyle mi kutlayacaktık?. Oysa bayramlıklarını aldığımızda çok sevinmişlerdi. Onlar oruçluydu. Cuma namazından çıkmışlardı. 'Hemen geri döneceğiz' diyerek evden çıkan çocuklarımı bir daha göremeyeceğimi nereden bilebilirdim. İki çocuğum vardı ikisini de kaybettim. Bu acıya bir anne yüreği nasıl dayanır'' diyerek göz yaşı döktü.
Baba Osman Dur, acılarının çok büyük olduğunu, böyle bir kazaya, aracı kullanan kişinin de istemeden sebep olduğuna inandığını belirterek, ''Şimdi onların da bizim de bayram günü evimizde yas var. Ancak hatalı ve bu işin sorumlusu kimse cezasını çekmeli. Bizim yüreğimiz yandı, başkalarının yüreği yanmasın'' diye konuştu.

Çocukların dayısı Osman Yıldırım ise kazayı duyar duymaz hemen olay yerine koştuklarını ve gördükleri karşısında şaşkına döndüklerini söyledi.

İsmail ve Enes ismindeki iki yeğenini de kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade eden Yıldırım, şunları kaydetti:

''Yeğenlerimin yanındaki arkadaşlarından birisi öldü, diğeri yaralandı. O çocuklar da bayramlıklarını almak için olay günü köylerinden Konya'ya gelmişler. Gerçekten bayram günü çok acı şeyler yaşıyoruz. Arefe günü yeğenlerimin cenazesini Hocacihan Mezarlığı'nda defnettik. Şimdi kız kardeşim ve eşine destek olmaya çalışıyoruz. Ancak bu evin neşeleri olan İsmail ve Enes'in acıları kolay kolay unutulmayacak.''

Osman S. (33) idaresindeki 42 AFU 02 plakalı otomobil, 18 Eylül Cuma günü merkez Selçuklu ilçesi Veysel Karani Caddesi'nde yolun karşısına geçmeye çalışan İsmail (10) ve Enes Dur (8) ile Talha (13) ve Yusuf Yüksek'e (11) çarpmış, kazada Enes Dur olay yerinde, Yusuf Yüksek ve İsmail Dur ise kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.

https://www.sabah.com.tr