Karadeniz'de sel

Pazar 20.09.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazar 20.09.2009 17:14
ABONE OL
Rize'de sağanak sonucu bir mahalledeki elektrik trafosu, sağlık ocağı ile bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Rize'de dün gece saatlerinde başlayan sağanağa bağlı olarak, Engindere Mahallesi'nde bulunan elektrik trafosu, sağlık ocağı ile ilk belirlemelere göre 7 ev ile 10 iş yerinin deposu yağmur sularıyla doldu.

* FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Evlerini su basan vatandaşlar, kendi imkanlarıyla biriken suyu tahliye etmeye çalıştı. Belediye ekipleri ise kuru çay ve gıda depolarına dolan suyu boşaltma çalışmalarını sürdürüyor. Öte yandan, Güneysu ilçe yolunda biriken yağmur suyu nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

BARTIN SEL TEDBİRLERİNİ ALDI
Bartın Valisi İsa Küçük, yağmur sebebiyle uyarılarda bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Batı Karadeniz Bölgesi'nde aşırı yağışlar ile ilgili olarak Bartın'da gerekli tedbirler alındı.

Bartın Valisi İsa Küçük, Meteoroloji Müdürlüğü'nün yağış uyarısı üzerine tüm kamu kurum ve kuruluşlarının gerekli önlemleri aldığını ifade etti. Vali Küçük, "İl genelinde tüm tedbirleri aldık. Dere yatağına yakın yerlerde ikamet eden vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın dikkatli olması gerekiyor" dedi.

Yağmur yağışının aralıklarla devam ettiği Bartın'da, sel nedeniyle vatandaşlar bazı tedbirleri almayı da ihmal etmedi.