Meteorolojiden yağış uyarısı

Pazartesi 21.09.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 21.09.2009 11:23
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bölümünde görülecek olan sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların; Karadeniz, Doğu Anadolu, Yozgat, Sivas, Kayseri, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :
Önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR : Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Karadeniz, Doğu Anadolu, Yozgat, Sivas, Kayseri, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, heyelan v.s.) ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik ve Tekirdağ ) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri ile zamanla bölge geneli parçalı çok bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Parçalı bulutlu, Doğu Akdeniz aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Kayseri,Yozgat ve Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; kıyı kesimleri (Zonguldak, Bartın, İnebolu ve Sinop) başta olmak üzere bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları (Trabzon, Rize, Hopa) başta olmak üzere bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

21 Eyl, Pazartesi

22 Eyl, Salı

23 Eyl, Çarşamba

24 Eyl, Perşembe

25 Eyl, Cuma

https://www.sabah.com.tr