Elanur'un tek isteği okula gitmek

Manisa'da ailesinin terk ettiği minik Elanur nüfus kayıt sisteminde görünmediği için okula kabul edilmiyor. Anneanne çaresiz...

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazartesi 22.09.2009 ABONE OL
MANİSA'NIN Salihli ilçesinde 5 yıl önce eşinden boşanan Yeliz Kartal (30), 4 çocuğuyla birlikte annesi Mürsel Özcan'ın yanına yerleşti. Ancak kısa bir süre sonra "Bakkala gidiyorum" diyerek ayrıldığı eve bir daha geri dönmedi. O günden buyana Ezgi, Derya, Deniz ve Elanur'a zor şartlar altında bakmaya çalışan Anneanne Mürsel Özcan, okul çağları geldiğinde Ezgi, Derya ve Deniz'i evinin hemen yakınındaki 5 Eylül İlköğretim Okulu'na göndermeye başladı. Bu yıl Elanur'un da okul çağı gelince, aynı okula yazdırmak istedi. Anneanne kayıt işlemleri için nüfus müdürlüğünden belge almak istedi.

"OKUMAK İSTİYORUM"
Ancak görevliler, Elanur Kartal'ın nüfus kayıt sisteminde yer almadığını söyleyerek anne ve babasının gelmesi gerektiğini söyledi. Kızının evi terk ettiğini anlatan Mürsel Özcan, çaldığı her kapıdan olumsuz yanıt aldı. Özcan, "Yaşıtları okula başladığı için Elanur, çok üzgün. Torunumun psikolojisi bozuldu. Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'dan yardım istiyorum" dedi. Elanur ise "Benim tek isteğim okumak. Devlet baba bu sorunları aşmamıza yardımcı olsun" diyor.
BUGÜN NELER OLDU