Kuvvetli yağış uyarısı-HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Salı 22.09.2009 07:07
Güncelleme: Salı 22.09.2009 09:52
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinde görülecek olan sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların; Batı ve Orta Karadeniz kıyıları (Zonguldak, Bartın, İnebolu, Samsun, Ordu), Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır) ile ilk saatlerde Bolu, Kastamonu, Düzce, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Malatya, Muş, Elazığ çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI : İç ve Batı bölgelerimizde 2 ila 4 derece artacak.

RÜZGAR :
Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güney ve doğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI :
Yağışların; Batı ve Orta Karadeniz kıyıları (Zonguldak, Bartın, İnebolu, Samsun, Ordu), Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır) ile ilk saatlerde Bolu, Kastamonu, Düzce, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Malatya, Muş, Elazığ çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, heyelan v.s.) ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA :
Parçalı ve çok bulutlu, İstanbul'un Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE : Parçalı ve az bulutlu geçecek.

AKDENİZ : Az bulutlu, doğusu parçalı bulutlu, ilk saatlerde Doğu Akdeniz'in iç kesimleri (Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş ile Adana'nın kuzeydoğu ilçeleri) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU : Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde kuzey ve doğusu (Ankara, Çankırı, Kayseri, Yozgat, Sivas, Niğde, Karaman, Konya-Ereğli), Çankırı, Yozgat, Sivas ile Ankara'nın kuzey ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ : Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; ilk saatlerde bölge genelinde, kıyı kesimlerinde (Zonguldak, Bartın, İnebolu) kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ : Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; ilk saatlerde Doğu Karadeniz kıyıları (Giresun, Trabzon, Rize, Hopa) ile Artvin çevrelerinde, Orta Karadeniz kıyıları (Samsun, Ordu) ile Doğu Karadeniz'de kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU : Parçalı çok bulutlu, ilk saatlerde bölge geneli, kuzey ve doğusu aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ile ilk saatlerde Erzincan, Tunceli, Bingöl, Malatya, Muş, Elazığ çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU : Parçalı ve çok bulutlu, doğusu (Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt) ile ilk saatlerde Gaziantep çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...