Eskiyapan'ın cenazesi İstanbul'a gönderildi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden Nuh Çimentonun kurucu ortaklarından ve 22. dönem Kayseri Milletvekili Muharrem Eskiyapan'ın cenazesi İstanbul'a gönderildi.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Çarşamba 23.09.2009 13:30 ABONE OL
Eskiyapan'ın cenazesi, Özel Bodrum Hastanesi'nden eşi Gülten Eskiyapan ve oğlu Nuh Eskiyapan tarafından alınarak, Muharrem Eskiyapan tarafından Gündoğan beldesinde yaptırılan ve kendi adını taşıyan ilköğretim okulu bahçesine getirildi. Burada düzenlenen törende konuşan Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Ali Durmuş, ''Okulu açmak kendisine kısmet olmadı. Adını okulda yaşatacağız. Kaybımızdan dolayı üzüntülüyüz. Ailesine baş sağlığı diliyoruz'' dedi.

Nuh Eskiyapan ise babasının okulun yeni öğretim yılına yetişmesini çok istediğini ifade ederek, ''Okulun ayın 10'unda açılışı vardı. Kısmet olmadı. Hepimizin başı sağ olsun'' diye konuştu.

Bu arada, bir öğrenci tarafından Eskiyapan'ın tabutunun üzerine çiçek konuldu. Eskiyapan'ın cenazesi daha sonra, İstanbul'a gönderilmek üzere Milas-Bodrum Havalimanı'na götürüldü.Kayseri eski Milletvekili Muharrem Eskiyapan Bodrum'da vefat etti. Eskiyapan'ın kalbinin durması sonucu hayatını kaybettiği, kesin ölüm nedeninin yapılacak otopsi sonrası belli olacağı belirtildi. 1935 yılında doğan Eskiyapan, Nuh Çimento Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı da yapmıştı. Geçen dönem Kayseri'den milletvekili seçilen Eskiyapan 2 çocuk babasıydı.
BUGÜN NELER OLDU