Bayram bitti kazalar hız kesmedi

Çarşamba 24.09.2009
ABONE OL
YURT genelinde, arife günü ve bayram boyunca meydana gelen trafik kazalarında 101 kişi öldü, 441 kişi yaralandı. Bayram öncesi yetkililerin yaptığı tüm uyarılara ve aldığı tedbirlere rağmen, trafik kazası bilançosu ağır oldu. Bayramın son günü 42 kişi yaşamını yitirirken dün de çeşitli illerde şu kazalar meydana geldi:
UŞAK: Otomobil ile cipin çarpışması sonucu meydana gelen kazada aynı aileden sürücü Mustafa (23), Nilgün (40) ve Ramazan Çavuş (20) ile Tanju Tekin (32) hayatını kaybetti. Yine otomobilde bulunan Ali Arda Alkan (2) ve annesi Eda Alkan (22) ise ağır yaralandı. Cipin sürücüsü Mustafa Işık ve araçtaki Sinan ve Derya Işık ise kazadan hafif yaralı olarak kurtuldu.
İSTANBUL BAĞCILAR: Minibüsten indikten sonra yolun karşısına geçmek isteyen market çalışanı Ayşe Kocaman(45), bir kamyonun altında kalarak feci şekilde can verdi.
ANTALYA: Dumlupınar Bulvarı'nda motosikletlerle yarış yapan gençlerden 19 yaşındaki Ergün Kanık, önüne çıkan araçtan kurtulmak isterken bariyerlere çarptı. Çelik bariyerin giyotin gibi kestiği gencin başı, 20 metre uzağa fırladı. Kasım ayında askere gitmeye hazırlandığı bildirilen Kanık'ın kask takmadığı da belirlendi.
İSTANBUL BEYKOZ: Otomobiliyle aşırı hız yapan Şengül Aydın, arıza nedeniyle emniyet şeridinde park halinde bulunan TIR'a arkadan çarptı. Emniyet kemeri takılı olmayan Aydın, çarpmanın etkisiyle başını cama vurarak yaşamını yitirdi. Aydın'ın düğün salonlarında davulculuk yaptığı bildirildi.
ERZİNCAN: Arkadaşlarını gezdirmek için babasından izinsiz minibüsünü alan Deniz Baş (28), kaza yaptı. Kazada sürücü genç kız ile yanındaki 5 kişi yaralandı. Kazayı duyunca hastaneye gelen Dursun Baş, "Beni uyutup, gizlice minibüsü aldınız" diyerek kızına tepki gösterdi.