Karanlıktan korkan kıza aydınlık mezar

En büyük fobisi karanlıktı. Berna evlilik öncesi zayıflamak için yağ aldırmak istedi. Ameliyat sonrası öldü. Ailesi mezarını ışıklandırdı

  1. Haberler
  2. Yaşam
Perşembe 24.09.2009 ABONE OL
Antalyalı Şallı Ailesi, karanlıktan korkan kızlarının mezarına aydınlatma sistemi kurdu. Mezarın başındaki ışık 6 yıldır sönmüyor. Bir kargo şirketinde çalışan Berna Şallı, düğününden 1 ay önce basenlerindeki yağlardan kurtulmak istedi. 65 kiloluk Berna'ya liposuction yapıldı ve vücudundan 7 kilo yağ alındı. Ancak 29 yaşındaki genç kız, ameliyattan sonra rahatsızlandı. İkinci kez bıçak altına yatmak zorunda kalan Berna, ameliyat sırasında hayatını kaybetti. Otopsi sonucunda genç kızın narkozdan öldüğü ortaya çıktı. Doktor, Berna'nın ailesine 81 bin 577 TL tazminat ödemeye mahkum edildi. Anne Ayşe Şallı, Kütükçü Mahallesi'ndeki evini satıp kızını toprağa verdiği mezarlığın yanı başındaki Balbey Mahallesi'nden ev aldı. Kızı hayattayken karanlıktan korktuğu için mezarının aydınlatılmasını isteyen anne Ayşe Şallı, özel izin alarak gerekli düzenlemeleri yaptı. Berna Şallı'nın mezarının başına lamba takıldı. Elektrik ise annesinin evinden kablo çekilerek sağlandı.

İNTERNET SİTESİ DE VAR
Herkesin dikkatini çeken mezar, üzerindeki tül ve çiçeklerle de ilgi topluyor. Anne Şallı, "Ben ölene kadar o ışık yanacak" diye konuşuyor. Berna Şallı adına kurulan bir de internet sitesi bulunuyor. Sitede, Şallı'yı ölüme götüren ameliyat da anlatılıyor.


BUGÜN NELER OLDU