Mahsur kalan çocuğu polis kurtardı

Adana'da, cezaevine bir yakınını ziyarete giden annesinin evde kilitli bıraktığı 3 yaşındaki çocuk, çıktığı balkonda kapının kapanması üzerine mahsur kalınca, ihbar üzerine olay yerine gelen polisin yan balkondan atlayarak kendisine ulaşması sonucu kurtarıldı.

Cuma 25.09.2009 11:04
Güncelleme: Cuma 25.09.2009 11:06
ABONE OL
Mithatpaşa Mahallesi Şehit Mehmet Özer Caddesi'ndeki 3 katlı evde oturan, 6 çocuk annesi Sebiha Doğanç (39), cezaevindeki yakınını ziyaret için diğer çocuklarını okula gönderip, en küçük oğlu İhsan'ı (3) evde bıraktı.

İhsan'ın üzerine kapıyı kilitleyen anne Sebiha Doğanç, 12 yaşındaki oğlu İlyas'a, ''okuldan kitaplarını al, kardeşinin yanına gel'' diye uyarıda bulunarak, evden ayrıldı.

Ancak, ağabeyi eve gelmeyen İhsan, ona bakmak için balkona çıktığında balkon kapısı üzerine kapandı. Kapıyı açamayan küçük çocuk, bir süre sonra susayıp, acıkınca ağlamaya başladı.

Ağlayıp, ''Anne'' diye bağıran çocuğu duyan, evin önünden geçen vatandaşlar ve esnaf, polis ve Can-Kur'a haber verdi. Çocuğun susadığını söylemesi üzerine bir esnaf, küçük çocuğa pet şişe attı.

Bu sırada olay yerine gelen polis, evin kapısını açamayınca, bitişikteki binanın balkonundan çocuğa ulaşmaya çalıştı. Bir polis, çocuğun yanına geçmeyi başardı ve önce çocuğu sakinleştirdi. Polis, daha sonra küçük İhsan'ı yan binanın balkonundaki arkadaşına uzatarak kurtardı.

Küçük çocuk, polis merkezine götürülürken ağabey İlyas Doğanç da eve geldi. İki kardeş, annelerine ulaşılıncaya kadar polis merkezinde misafir edildi.