Marmaris'te yat yangını

Muğla'nın Marmaris ilçesinde bir yatta çıkan yangın kontrol altına alındı. İtfaiye ekipleri, yattaki yakıtın çevreye yayılmasını önlemek için önlem aldı.

Cuma 25.09.2009 13:02
Güncelleme: Cuma 25.09.2009 15:10
ABONE OL
Marmaris'in Yalancıboğaz mevkisinde Osman Karadeniz'e ait 50 metre uzunluğundaki Marmaris Limanı'na kayıtlı ''Prenses Zeynep'' adlı ahşap yatta, henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın, Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin helikopterle havadan ve sahil güvenlik ekiplerinin denizden yoğun müdahalesi ile kontrol altına alındı.

Ekipler, yangının bölgedeki ormanlık alana ve marinaya sıçramasını ise güçlükle önledi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

YÜZEREK KARAYA ÇIKTILAR

Yalancıboğaz mevkisindeki Cennet Adası, yakınlarında demirli bulunan ahşap yatta başlayan yangının ardından yatın halatlarının koptuğu ve denizde sürüklenen yatta görevli 9 kişinin yüzerek karaya çıktığı bildirildi.

Bu arada, yakıt deposunun tamamen dolu olduğu öğrenilen yatta patlama ihtimali nedeniyle, yangın söndürme helikopteri yangına belirli bir mesafeden müdahale edebildi.

Yangının kontrol altına alınmasının ardından Marmaris Belediyesi itfaiye ekipleri, yattaki yakıtın çevreye yayılmasını önlemek için önlem aldı.

Marmaris Liman Başkanlığı'nın ise olayla ilgili inceleme başlattığı öğrenildi.