"Parmak bebek" hayata tutundu

Konya'da 1 ay önce 5,5 aylıkken 770 gram ağırlığında dünyaya gelen bebek, tedavi sayesinde bir ayda 1 kilo 260 grama ulaştı.

Cuma 25.09.2009 17:06
ABONE OL
Anne karnındaki sıvının bitmesi nedeniyle 5.5 aylıkken sezaryenle alınan ve tedavi süreci başlayan bebek Zeynep Berra, 1 ayda 1 kilo 260 gram ağırlığa ulaştı, boyu da 47 santimetre oldu.

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Cevat Özpınar, hastanelerine geldiği zaman bebeğin 770 gram ağırlığında olduğunu, 1 aylık bakımla bin 260 grama ulaşıldığını belirtti.

Prof. Dr. Özpınar, ''Bu bizim için sevindirici bir rakam. Bir başka komplikasyon çıkmazsa bebeğimizi biraz daha büyütüp ana riskler ortadan kalktıktan sonra annesine teslim edeceğiz'' dedi.

Kuvözde tutulan bebeğini ilk kez kucağına alan baba Mehmet Varol da ''Anne karnındayken 950 gram olduğu tahmin ediliyordu, 770 gram doğdu. Şimdi tedavi sayesinde bu hale geldi. Endişe duymuyorum. Bebeğimizi büyütüp hayallerimizi gerçeğe dönüştüreceğiz'' diye konuştu.

Anne Fatma Varol ise bebeğinin sağlığına kavuşmasını sağlayan doktorlar ve diğer sağlık görevlilerine teşekkür ederek, hastaneden çıkıp evinde bebeğine bakacağı günleri beklediğini söyledi.