Kayıp çocuklarda sevgili kuşkusu

Kayseri'de 3 çocuğun kaybolmasıyla ilgili şok bir gelişme yaşandı. Polis çocuklardan T.A.'nın annesinin sorgusunun ardından, kadının müteahhit sevgilisini aramaya başladı

Cumartesi 26.09.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 26.09.2009
ABONE OL
Kayseri'de şeker toplamaya çıktıkları bayramın 2'nci gününden beri kayıp olan 2'si kardeş 3 çocuğun, T.A.'nın yasak aşk yaşayan annesinin müteahhit sevgilisi tarafından kaçırılmış olabileceği öne sürüldü. Eşinden ayrı yaşayan anne sorgusunda sevgiliyi itiraf ederken, polis Kayserili müteahhidi arıyor. Kayseri'nin Tavas ilçesinde Ramazan Bayramı'nın 2'nci günü evlerinden çıkıp, 6 günden beri haber alınamayan Ahmet Tuna (8) ve Dilruba Tekin (7) kardeşler ile arkadaşları T.A.'nın (11) aranmasına devam ediliyor. İzinlerin iptal edildiği emniyet teşkilatı, jandarma ve gönüllülerden oluşan 5 bin kişinin sürdürdüğü arama çalışmalarında henüz bir sonuç elde edilemedi. Ancak kayıp çocuklardan T.A'nın annesi Ö.A. hakkında ortaya çıkan iddia şok etkisi yarattı.

ANNENİN SEVGİLİSİ KUŞKUSU

Bayram tatilini yarıda bırakıp, kaybolan çocukları bulmak için şehrin her karışını arayan Kayseri polisi, bir yandan da çocukların ailelerinin geçmişini mercek altına aldı. Polis, anne Ö.A.'nın 4 ay önce Esenler Mahallesi'ndeki evini ve 12 yıllık kocası İ.A.'yı terk ettiğini belirledi. Polis kayıtlarında, "para karşılığı fuhuş" yapmak suçundan kaydı bulunan annenin, gönül ilişkisi olabileceği ve çocukların da bu yüzden kaçırılmış olabileceğini değerlendiren polis, anneyi sorguya aldı.

MÜTEAHHİT ARANIYOR

Emniyet Müdürlüğü'nde sorgusu yapılan genç kadın, kimliği gizli tutulan bir müteahhit ile uzun zamandan beri ilişki yaşadığını itiraf etti. Bunun üzerine ekipler, çocukların bu kişi tarafından kaçırılmış olabileceğini değerlendirerek adı gizli tutulan işadamını aramaya başladı.

ANNELER GÖZYAŞI DÖKÜYOR

Kayseri'nin Tavas ilçesinde bayramın ikinci günü kaybolan T.A.'nın annesi Ö.A.'nın (solda) sevgilisi olduğu öne sürülen müteahhit aranırken, dün kardeş olan kayıp iki çocuğun annesi Leyla Tekin (sağda) çocuklarının fotoğraflarıyla birlikte gözyaşları içinde açıklama yaptılar.