Kerem'in ismini lisede yaşatacak

İşadamı Mehmet Ali Aydınlar, geçen yıl trafik terörüne kurban verdiği oğlunun adına açtığı vakıftan sonra, Malatya'da da bir lise yaptırıyor

Cuma 26.09.2009
Güncelleme: Cumartesi 26.09.2009
ABONE OL
Acıbadem Hastanesi sahibi Mehmet Ali Aydınlar, trafik kazasında hayatını kaybeden oğlu Kerem adına memleketi Malatya'nın Arapgir ilçesinde okul yaptırıyor. 'Kerem Aydınlar Anadolu Öğretmen Lisesi' adını taşıyacak okul, kasımda açılacak. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu üyesi ve Acıbadem Hastanesi'nin sahibi Mehmet Ali Aydınlar'ın oğlu Kerem Aydınlar, geçen yıl KKTC'de geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Koç Üniversitesi'ni bitirdikten sonra Harward'da sağlık eğitimi alan Kerem Aydınlar'ın ölümü, sağlık alanındaki yatırımlarıyla tanınan baba Aydınlar'ı yıktı. Kazanın ardından oğlu adına vakıf ve internet sitesi kurdu. "İnsanlar uyurlar, ölünce uyanırlar" sözünün yer aldığı internet sitesinde Kerem'in askerlik ve Kabe'de çektirdiği fotoğraflı ve yazıları yer alıyor. 'Kerem Aydınlar Vakfı''nın amacı ise parasız gençlere eğitim imkânı sağlamak. Mehmet Ali Aydınlar, şimdi de memleketi Malatya'nın Arapgir ilçesine lise yaptırıyor. "Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası" çerçevesinde inşa edilen ve 16 derslikten oluşan Kerem Aydınlar Anadolu Öğretmen Lisesi 188 öğrenci kapasiteli olacak. Kız ve erkek öğrenci pansiyonu, kapalı spor salonu ve 10 dairelik lojman bulunacak.

YAKINDAN İLGİ...

Mehmet Ali Aydınlar'ın oğlu adına yaptırdığı okula çok önem verdiğini söyleyen Arapgir'deki 75.Yıl İMKB YİBO'nun Müdürü Muammer Burç da şunları anlattı: "Sadece inşaatıyla değil, okulun tüm iç dizaynı, ranzaları, bilgisayarları, tahtalarıyla bile ilgileniyor. Oğlunun adını yaşatacak okulun binlerce öğrenciye ışık olmasını istiyor."