Hastanede yangın paniği

Adana'da özel bir hastanenin arşiv bölümündeki yangın itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü. Hastanede korkuya yol açan yangında ölen ya da yaralanan olmadı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazartesi 28.09.2009 14:11 ABONE OL
Alınan bilgiye göre, Atatürk Caddesi üzerindeki özel bir hastanenin 14. katındaki arşiv bölümünde, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Atatürk Caddesi trafiğe kapatılırken, yangına Adana Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ekipleri 7 araçla müdahale etti. Bu arada, endişelenen bazı hasta yakınları bina dışına çıktı. Vatandaşlar ve hastaneye gelenler ve personel, itfaiyenin çalışmalarını izledi.

Ekipler, binanın 14'üncü katındaki yangına merdiven uzatarak da müdahale etti. Yangın, büyümeden söndürüldü ve ekipler soğutma çalışmalarına başladı.

Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

''YANGININ ÜST KATLARDA OLMASI ENDİŞE YARATTI"

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aytaç Durak, özel bir hastanenin arşiv bölümünde çıkan yangının üst katlarda olmasının endişe yarattığını belirterek, ''Ancak yangının kısa sürede söndürülmesi sevindirdi'' dedi.

Durak, Özel Adana Hastanesinin 14. katındaki arşiv bölümünde çıkan ve kontrol altına alınan yangının ardından hastanede incelemede bulundu.

Yangının kısa sürede söndürüldüğünü belirten Durak, şunları kaydetti:

''Yangın kontrol altında devam etti ve bir tehlike doğmadı. Binanın çok katlı olması endişe yarattı. Özellikle üst katta olanlar tedirgin oldu. Ancak kısa sürede söndürülmesi sevindirdi. Birkaç personel yangına müdahale ederken gaz maskesi olmadıkları için dumandan etkilendiler. Başka bir sorun yaşanmadı. Hastanedeki birkaç hastayı da ziyaret ettim, ciddi bir şey yok.''

Durak, yangının çıkış nedeni konusunda net bir bilgi bulunmadığını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU