Hentbol topu büyüklüğünde tümor

Erzurum'da karın ağrısı ve şişkinlik sebebiyle hastaneye başvuran şahsın göğüs boşluğundan çıkarılan hentbol topu büyüklüğündeki tümör, doktorları bile şaşırttı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Salı 29.09.2009 11:36 ABONE OL
Şiddetli nefes darlığı, karın ağrısı ve şişkinlik şikayetiyle Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne müracaat eden 37 yaşındaki Sedat Kocaoğlu isimli hastanın göğüs boşluğunda bir hentbol topu büyüklüğünde kitle tespit edildi.

Sedat Kocaoğlu'nun göğüs boşluğunda 40 santimetre uzunluğunda, 22 santimetre eninde ve 3,5 kilogram ağırlığındaki tümör, Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Cerrahi Servisi doktorlarından Operatör Doktor Erdal Yekeler ve Operatör Doktor Hakkı Ulutaş tarafından ameliyatla alındı.

Operatör Dr. Erdal Yekeler, ameliyatla ilgili yaptığı açıklamada "Gayet büyük bir tümoral lezyon. Bu durum karşısında şaşırmamak elde değil. Gerekli tetkikleri yaptık. Bu tür tümörler daha da ilerisi için hastanın sağlığı açısından tehlikeli sonuçlar doğurabilme özelliklerine sahipler. Yaptığımız ultrason muayenesi sonrasında, tümörün büyüklüğü sebebiyle kalbe giden damarların düzeninde ve hayati önem taşıyan bazı iç organlarda bir takım menfi etkilere sebep olduğunu gördük. Başarılı bir ameliyat sonrasında göğüs boşluğunun içinden tümoral lezyonu aldık. Lezyonun patolojik tetkiklerini yaptıracağız. Hastamızın sağlık durumu gayet iyi" dedi.

Göğüs boşluğundan hentbol topu büyüklüğünde tümör çıkarılan Sedat Kocaoğlu ise, "Allah doktorlarımdan razı olsun, bana hiç rahatsızlık vermediler. Ben onlara inandım, güvendim. Çok şükür kendimi iyi hissediyorum. Bu kadar yıl bu büyüklükte bir kitleyi içimde nasıl taşımışım ben bile hayret içindeyim" diye konuştu. Hastanın babası Şahset Kocaoğlu ise ameliyat sonrası gördüğü kitle karşısında hala şaşkınlığı üzerinden atamadığını ifade ederek, oğlunun yıllarca çektiği nefes darlığı sıkıntısından sorunsuzca kurtulmasından ötürü doktorlara ve hastane personeline teşekkür etti.

BUGÜN NELER OLDU