Uğruna boşandığı sevgilisini öldürdü

İki çocuk annesi kadın, uğruna kocasından boşandığı sevgilisini kurşunladı. Genç kadının evlenmeyi kabul etmediği için sevgilisini vurduğunu söylediği öğrenildi

Salı 29.09.2009
Son Güncelleme: Salı 29.09.2009
ABONE OL
Gaziantep'te bir kadın evlenmek için kocasından boşandığı sevgilisini sokak ortasında kurşunlayarak öldürdü. Genç kadın, sevgilisini kendisiyle evlenmek istemediği ve şiddet uyguladığı için öldürdüğünü söyledi. Şahinbey ilçesinde meydana gelen olayda, Canan Gülmez (23) ve Emrah Tatlı (22) akşam saatlerinde sokak ortasında tartışmaya başladı.

POLİSE TESLİM OLDU

Tartışmanın büyümesi üzerine genç kadın çantasındaki ruhsatsız tabancayla Tatlı'ya ateş ederek başından yaraladı. Başına iki mermi isabet eden Tatlı olay yerinde yaşamını yitirirken, genç kadın olay yerine gelen polise teslim oldu. Gözaltına alınarak Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorguya alınan genç kadının polise verdiği ifadesinde, Emrah Tatlı ile evlenebilmek için bir süre önce kocasından boşandığını, Tatlı'nın evlenmeyi kabul etmeyerek kendisine şiddet uygulaması üzerine tartıştıklarını ve Tatlı'ya ateş ettiğini söylediği öğrenildi. İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen Canan Gülmez "adam öldürmek" suçundan tutuklandı. Canan Gülmez'in 4 ve 6 yaşlarında iki çocuk annesi olduğu, Emrah Tatlı'nın evlenmek için genç kadından çocuklarından ayrılmasını istediği, tartışmanın bu nedenden kaynaklandığı öne sürüldü.