Başbakan 3. kez dede oldu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın iki erkek torununun ardından bir kız torunu oldu.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Çarşamba 30.09.2009 16:10 ABONE OL
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Esra Erdoğan Albayrak ve Berat Albayrak çitfinin 2. çocukları dünyaya geldi. İlk iki torunu erkek olan Erdoğan'ın 3. torununun kız olduğu öğrenildi.

Başbakan Erdoğan'ın kızı Esra Erdoğan Albayrak ve Berat Albayrak çiftinin dün gece geç saatlerde yaklaşık 3,5 kilogram olan kız çocukları dünyaya geldi.

Başbakan Erdoğan'ın ilk torunu 2007 yılında dünyaya gelmişti. Esra Erdoğan Albayrak ve Berat Albayrak'ın ilk çocukları Mehmet Akif'ten sonra Bilal Erdoğan ve Reyhan Erdoğan'ın da erkek çocukları dünyaya gelmişti. İki erkek torunu olan Erdoğan'ın 3. torunu ise kız oldu.


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, önlerine çıkarılan tüm engelleri demokrasi ve hukuk çerçevesinde sabırla, soğukkanlılıkla metanetle geride bıraktıklarını ifade ederek, ''Milletin iradesini gaspetmeye, hukuk devletini çiğnemeye niyetlenmiş, illegal örgütlenmeye, çetelere, mafyaya; yılmadan, yorulmadan, asla geri adım atmadan kararlı bir mücadele verdik'' dedi.

AK Parti İzmir İl Başkanlığının Balçova Termal Tesisleri'nde düzenlediği yemekte konuşan Başbakan Erdoğan, hafta sonunda Partinin 3. Olağan Kongresi'ni gerçekleştireceklerini, bütün teşkilat olarak bu kongrenin heyecanı ve hazırlığı içerisinde olduklarını belirtti.

İlçe kongrelerini, il kongrelerini geçen yıl tamamladıklarını, kalanları bu yıl içerisinde bitirdiklerini anlatan Erdoğan, şöyle konuştu:
''Şimdiyse büyük kongremizi gerçekleştirerek yolumuza devam edeceğiz. Partimizi kurduğumuz 14 Ağustos 2001 tarihinden bu yana, yani yaklaşık 8 buçuk yıldır zorlu, meşakkatli, ama bir o kadar da onurlu, samimi bir yolculuk yapıyoruz. Girdiğimiz ilk genel seçimlerde milletimizden büyük teveccüh gördük. O günden bu yana her seçimde milletin sevgisine mazhar olduk. İktidarda bulunduğumuz yedi yılda onlarca yılın ihmalini, eksiğini giderdiğimiz gibi geçmiş iktidarların, ancak önümüzdeki otuz kırk yılda, elli yılda tamamlayacakları hizmetleri biz bu yedi yıllık zaman dilimine sığdırdık.
Eğitim, sağlık, adalet, emniyet, ekonomi, ulaştırma, enerji gibi birçok alanda Cumhuriyetimizin rekorlarını kırdık. Pek çok alanda yeniliklere imza attık. Tarihimizin en köklü reformlarını bu dönemde gerçekleştirdik. İç ve dış politikada ezberleri bozduk. Yenilikçi adımlar attık. Bu yedi yılın her bir saatini, dakikasını, her bir anını milletimize hizmet aşkıyla, sevdasıyla geçirdik. Hiç bir zaman milletimizin yüzünü yere baktırmadık, yere eğdirmedik. Hiç bir zaman milletimizin onurunun çiğnenmesine müsamaha göstermedik, aksine Türkiye'nin başını dik tuttuk. Milletimizin kutsal bildiği her değeri kutsal bildik ve daha da yücelttik. Cumhuriyetimize de demokrasiye de laikliğe de sosyal hukuk devleti ilkesine de aynı sosyal sorumlulukla eşit ölçüde sahip çıktık. Hepsini aynı kıymette bildik. Hepsinin bu ülke için bu millet için birleştirici bir çimento, bütünleştirici harç vazifesi gördüğünü savunduk.''

Türkiye'nin ortak paydaları olduğu bu değerleri ısrarla vurguladıklarını belirten Erdoğan, demokrasiye yönelik, millet egemenliğine yönelik her türlü tehdidi, her türlü girişimi cesaretle, kararlılıkla göğüslediklerini ifade etti.

Millet iradesi üzerinde hiç bir vesayete, hiç bir gölgeye, karartıya asla izin vermediklerini söyleyen Erdoğan, ''Milletin iradesini gaspetmeye, hukuk devletini çiğnemeye niyetlenmiş, illegal örgütlenmeye, mafyaya, çetelere; yılmadan, yorulmadan, asla geri adım atmadan kararlı bir mücadele verdik. Önümüze çıkarılan tüm bu engelleri demokrasi ve hukuk çerçevesinde sabırla, soğukkanlılıkla, metanetle geride bıraktık. Tahriklere, provokasyonlara iftiralara, karalamalara, kışkırtmalara prim asla vermedik. Bizi bu haklı mücadelemizden, bu onurlu yürüyüşümüzden geri çevirmek isteyenlere asla boyun eğmedik.''

Erdoğan, ''Bizim siyasetimiz eser üretme siyasetidir, başka gayemiz olmadı. Bu yolculuk medeniyet yolculuğudur, biz kısa mesafe koşucusu değil, sınırı belli olmayan maraton koşucusuyuz'' dedi.
Erdoğan, AK Parti İzmir İl Teşkilatının Balçova Termal Tesisleri'nde düzenlediği yemekteki konuşmasında, Ağustos 2001 tarihindeki kadar ak, temiz, heyecanlı ve coşkulu şekilde milletin huzuruna çıkmaya devam edeceklerini söyledi.

Millete hizmetin süreklilik istediğini belirten Erdoğan, şöyle konuştu:
''Millete hizmet sonsuz bir sevgi ister, aşk ve sevda ister anlayışıyla yola çıktık. Yola çıkarken ne dedik? 'Bizim derdimiz var' dedik. 'Biz bu millete sevdalıyız' dedik. 'Aşkımız var dedik. 'Bizim bu ülkeye hizmet için görevimiz var' dedik. 'Biz dertli bir partiyiz' dedik. Derdi olmayan, hizmet edemez. Bu iş dertli adam işidir. Bu iş aşk işidir. Ferhat'a dağı deldiren ne? Aşk. Sorulduğunda 'Dağı deleceğim' diyor, Şirin'e ulaşacak ya. Bizim de Şirinimiz var. Bizim Şirinimiz kim, millet ya millet. Biz 7 yıldır milletimizin her türlü derdine çözüm üretmenin gayreti içinde olduk.

'Şunu yapacağız' dediğimiz zaman, 'Hadi canım sen de' diyorlardı. 133 bin derslik bittiği zaman acaba neredeler? 'Biz hastaneleri birleştireceğiz, bütün hastaneler devletin koordinesinde olacak' dediğimizde, 'Hadi canım sen de' diyenler, 'vatandaşlarımız serbest eczanelerden alabilecek, bütün özel hastaneler vatandaşımıza açılacak' dediğimizde, 'Hadi canım sen de' diyenler acaba neredeler?''

TEKNOLOJİ SINIFLARI

İzmir'in Konak ilçesindeki gibi Hakkari'de de bilişim teknoloji sınıfı olduğunu dile getiren Erdoğan, bunların 7 yıl önce Türkiye'de konuşulmadığı söyledi. Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
''750 bin civarında bilgisayar gönderdik bütün okullarımıza. ADSL sınıfları kurduk. Artık bu noktaya geldik. Artık Güneydoğu'da, Doğu'da gittiğimiz yerlerde çocuklarımız yanımıza yaklaşıyor, bizden elma şekeri para istemiyor, bana 'Tayyip Amca, Başbakanım bana bir laptop verir misin?' diyor. Bu bakış açısını, ufku gösteriyor bizim siyasetimiz. Eser üretme siyasetidir. Başka gayemiz olmadı, Allah'ın izniyle bundan sonra da olmayacak. Bu yolculuk Türkiye'nin kalkınma koşusudur, medeniyet yolculuğudur, biz kısa mesafe koşucusu değil, sınırı belli olmayan maraton koşucusuyuz. Onun için sabrımızı direncimizi muhafaza edeceğiz. Millete hizmet aşkımızı, sevdamızı muhafaza edeceğiz. Hizmetlerimizi ürettiklerimizi katlayarak artıracağız. Türkiye bizden çok daha fazla hizmet, eser bekliyor. Nice yıllar boyunca nice güzel eserler bırakacağız.''

BUGÜN NELER OLDU