Cem beni daha iyi bir insan yaptı

'Ezel' dizisiyle ekrana dönen Cansu Dere, Cem Yılmaz'ın kıymetini bildiğini söyledi: İlişkimi korumak için anlayış ve sorumluluk gösteriyorum. Bu aşk olmasaydı hayatımda büyük bir boşluk olurdu.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazartesi 05.10.2009 13:41 ABONE OL
atv'nin uzun soluklu dizisi 'Sıla'nın ardından bir yıldır ortalarda görünmeyen Cansu Dere, 'Ezel' adlı yeni projesi ve 18 Aralık'ta vizyona girecek 'Acı Aşk' isimli sinema filmiyle iddialı. Harper's Bazaar dergisinden Şebnem Kırmacı'ya röportaj veren Cansu Dere, uzun zamandan beri birlikte olduğu Cem Yılmaz'la ilişkisine dair, "Bu aşk hayatımda olmasaydı herhalde çok büyük bir boşluk olurdu" dedi.

CANSU DERE FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

CEM YILMAZ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZKIYMETİNİ BİLMEK LAZIM

Çok uzun süredir Cem Yılmaz'la berabersiniz, bu kadar uzun sürdüğüne şaşırıyor musunuz?
Uzun zamandır beraberiz Cem'le ama insanların hayatına baktığın zaman daha uzun zaman dilimlerini birlikte geçirdiklerini görüyorsun. Dileğimiz bundan yana, çünkü çok zor bulunan şeyler bunlar, kıymetini bilmek lazım. Benim için kıymet bilmek her anlamda çok önemli.

İlişkinizi korumak için çaba gösteriyor musunuz?
Anlayış ve sorumluluk gösteriyorum diyelim. Otuz yaşındayım ve yaşım gereği olması geren şeyler bunlar. Genç kızlık dönemlerim geçti, hayatta sorumluluk duymam gereken evredeyim. Hem aileme, hem arkadaşlarıma, hem sevgilime böyle davranıyorum. Öyle bir yaştayım ki, hayatımda olmasını istediğim insanlar çok net artık benim için. Geçici ilişkiler, arkadaşlıklar istemiyorum.

KEYFİM YERİNDE

Sorumluluk; duygularınıza sahip çıkmak anlamında da önemli. Gerçekten duygularınızın sorumluluğunu alıyor musunuz?

En başta kendi duygularına özenli davranmak zorundasın. Bu karşındakine de özen olarak yansıyor çünkü. Hem yalnızlığı sevip, hem o yalnızlığı yaşayabileceğin insanla birlikte olman çok önemli. Bu yüzden ilişkimde keyfim çok yerinde... Bu ilişki bana alan bırakıyor. Her zaman arkamda olduğunu biliyorum. Sevgi, güven, her şey var aramızda. İnsana güzel gelen tüm kelimeler var ilişkimde.

Gelişti, güzelleşti mi ilişkiniz?
Tabii ki... Güven çok zor yakalanan bir şey. Ama 'Hayatında başka biri olur mu?' anlamında güvenden ya da güvensizlikten bahsetmiyorum. Genel anlamda hayata, sevdiğin insanın yanında olmasına dair bir güvenden bahsediyorum. En baştaki o genç kızlık heyecanları, aşık olmalar, hepsi geçici. İnsan sürekli öpüşe koklaşa nasıl zaman geçirebilir? Beraber eğlenmek, arkadaş olmak, bütün bunlar bir ilişki anlamına geliyor zaten. Ben bambaşka bir şeyin keyfini yaşıyorum şimdi.

Hayatınızda bu aşk olmasaydı ne olurdu?
Bilmiyorum ki, çok uzun zaman oldu. O başka bir hayat olurdu. Herhalde çok büyük bir boşluk olurdu.

Evlilik?
Bilmem, yapılması gereken bir şey herhalde.

Neden?
Eğer çocuk istiyorsan öyle olması gerekiyor.

Çocuk istiyor musunuz?
İstiyorum ama doğru zaman ve doğru insan önemli...

SEVDİĞİN İNSAN ZAAFIN OLUYOR!

Bu ilişki beni daha iyi bir insan yaptı. Sevdiğin insanın sadece iyi değil, kötü yanları da oluyor ama gerçekten sevince bir bütün olarak seviyorsun. Birini böyle sevince, kendini de anlıyor, iyi ve kötü yönlerini görüyorsun. Ve kendinin de bir bütün olarak sevildiğini bildiğin için hayat daha anlamlı oluyor.

Bir sürü insan tipi ve sayısız ilişki çeşidi var, ama gerçekten sevebilmek çok önemli bir duygu. Sevemeyen insanlar tanıyorum ben. Birisini sevdiğinde, zaman zaman hüzün duyuyor, acı da çekiyorsun ama sevgi tüm bunları kapsıyor.

Sevdiğin insan senin zayıf tarafın, zaafın oluyor, kabul etmek gerekiyor bunu. Zaten seni zayıf tarafından vurmayacak ve yaralamayacak insanlarla bu aşamalardan geçip, sonra sevmenin keyfini yaşıyorsun. Özellikle savunma mekanizması çok sağlam çalışan bir insanım ben. İlişkimde şimdi olduğum yere o savunmasızlığı geçtikten sonra ulaştım.