İnşaat halindeki bina çöktü: 3 yaralı

Patnos'ta inşaat halindeki bir binanın çökmesi sonucu 3 kişi yaralandı.

Kanuni Sultan Süleyman Caddesi'ndeki iki katlı inşaat halindeki bina harç döküldüğü sırada çöktü. Enkaz altında kalan 3 işçi, belediye ekipleri ve çevredeki vatandaşların yardımıyla kurtarıldı.

Nadir İlhan, Salih Akbaş ve Turgut Motor isimli işçiler, Patnos Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. İşçiler, burada yapılan müdahalenin ardından Ağrı Devlet Hastanesi'ne sevk edildi

İnşaatın çökmesine betonger makinesinin dengesiz bir şekilde kaldırılmasının neden olduğu iddia edildi. İnşaatın ikinci katında 10'a yakın işçinin olduğu bodrum katında ise 2 elektrik işçisinin çalıştığı belirlendi. Ayrıca binanın birinci katında çalışan 5 işçinin sarsma ve sallantıyı duydukları esnada binadan derhal kaçtıkları, bodrum katındaki elektrikçilerin ise çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarıldığı bildirildi.

İnşaatın ikinci katında çalışan ve yara almadan kurtulan Emrah Uğraş, "Betonger makinesi yukarı doğru çıkıyordu. Makine bir anda dengesini kaybetti. Ne olduğunu anlamadan bina sarsıntılarla yan çöktü. İşçilerin hepsi bodrum katının üstüne düştü. Birkaç arkadaşımız haricinde diğer tüm arkadaşlarımız yara almadan kurtuldu." dedi.

Binanın bodrum katında elektrik işleriyle uğraşan Metin Işık ise binanın bir anda üzerilerine çöktüğünü belirterek, çevredeki vatandaşlar tarafından bodrum katının penceresinden kurtarıldıklarını ifade etti. Çöken inşaatın sahibinin Muhlis Çalış adlı vatandaş olduğu öğrenilirken, olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

BİZE ULAŞIN