Hava sıcaklığı düşecek - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde yağışların görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yağış alan yerlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Kocaeli ve Sakarya çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde Bursa ve Bilecik çevrelerinde sis görülecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı ve çok bulutlu, Adana, Osmaniye, K.Maraş ve Hatay çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzeydoğusu çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Yozgat ve Sivas çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları (Zonguldak, Bartın, Düzce, Sinop) ile Kastamonu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar öğle saatlerinden sonra etkisini kaybedecek. Sabah saatlerinde Zonguldak çevrelerinde sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları (Samsun, Ordu),Doğu Karadeniz ve Tokat ile öğle saatlerinden sonra Amasya ve Çorum çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu, kuzeydoğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Ardahan ile öğle saatlerinden sonra kuzey ve batısı (Erzincan Erzurum, Tunceli, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Malatya, Elazığ, Bingöl) ile Bitlis, Muş ve Van çevreleri sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra batısı (G.Antep, Kilis, Adıyaman, Ş.Urfa) ile Diyarbakır çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BİZE ULAŞIN