'Kara büyü' çetesinin kısmetini polis bağladı

Büyü bozma bahanesiyle girdikleri evlerden hırsızlık yapan 35 kişilik çete çökertildi. Çetenin çalıntı takıları düğünde yakınlarına taktığı ortaya çıktı

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, artan şikayetler üzerine İstanbul, Ankara ve Kocaeli'de önceden takip ederek gittikleri evlerde falcılık ve büyücülük yaparak vatandaşların ziynet eşyalarını çalan şahısları takibe aldı. Çetenin Gebze ve Çayırova çevresinde kaldığını belirleyen polis geçtiğimiz hafta sonu operasyon yaptı. Aralarında çete lideri Durmuş Perktaş'ın da bulunduğu, 17'si kadın 35 kişi gözaltına alındı. 17 altın bilezik, 5 altın yüzük, ziynet eşyaları, 39 bin liralık bir dekont, 25 muska ele geçirildi. Çete üyelerinin çocuğu olmayanlara "büyü var"' diyerek, bunu 200 lira karşılığı bozabileceklerini söylediği, yeni evlilere düğünde takılan takıları, okunup üflenmediği bahanesiyle alıp evden kaçtığı kaydedildi.

HOROZ DÖVÜŞÜ DÜZENLEDİLER
Çete üyelerinin evlerinde yapılan aramada ele geçen bir düğün görüntüsünde ise ilginç ayrıntılar ortaya çıktı. Çetenin çaldıkları ziynet eşyalarını yakınlarına hediye olarak taktıkları görüldü. Bu arada ziynet eşyalarını çeteye kaptıran bir kadının intihar ettiği, bir kadının üzüntüsünden öldüğü, bir diğerinin ise apandistinin patladığı iddia edildi. Çetenin ayrıca kumar oynattığı ve horoz dövüşü organize ettiği de belirtildi. Emniyet'teki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler gazetecilere, "Polis bizi her sene alır, suçumuzun ne olduğunu bile bilmiyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN