Eşini öldürüp çilingir çağırdı

Sevgilisiyle birlikte eşini 10 bıçak darbesiyle öldüren kadın evde olmadığı izlenimi vermek için kapıyı çilingire açtırdı

Belçika'da maden işçiliğinden emekli olup memleketi Erzincan'a yerleşen 76 yaşındaki evli ve 1 çocuk babası Behzet Ülkero, 1 Ekim akşamı evinde ölü bulundu. Akşam eve gelen eşi Nurcan Ülkero kapıyı çaldı, ancak açan olmayınca çilingir çağırdı. İçeri giren kadın, kocasının kanlar içerisindeki cesedi ile karşılaştı. Çilingirin de evde bulunduğu sırada polisi arayan genç kadın gözyaşları içinde cinayeti ihbar etti. Behzet Ülkero'nun vücudunun çeşitli yerlerinden aldığı 10 bıçak darbesi sonucu öldürülmüş olduğu belirlendi.

POLİS BIÇAK ALIRKEN FARK ETTİ

Behzet Ülkero'nun eşi, kardeşi, komşusu ve çilingirin ifadesine başvuran polis, aralarında 47 yaş olan çiftin 1 yılda 7 kez kavga edip karakolluk olduğunu belirledi. Olay günü Nurcan Ülkero'yu ekmek bıçağı alırken gördüğünü söyleyen bir polis memuru, kadını teşhis etti. Bıçak satın alırken, mağazanın güvenlik kamerasıyna da yakalanan Ülkero, cinayeti sevgilisiyle birlikte işlediğini itiraf etti. Sevgilisi A.S.'yi gizlice eve aldığını anlatan kadının, daha sonra soğukkanlılıkla cinayet delillerini yok ettiklerini söylediği öğrenildi.
BİZE ULAŞIN