UFO tutkunu işadamı intihar etti

UFO'lara olan merakı ve araştırmalarının yanı sıra uzaya gitmek için başvuran ilk Türk olarak adından söz ettiren Funika Holding Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nuri Sözkesen, intihar etti.

Edinilen bilgiye göre, Türkiye'nin ikinci UFO Müzesi'ni Denizli'de açarak kamuoyunun sık sık gündemine gelen Funika Holding Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nuri Sözkesen (53), bugün akşam saatlerinde Gümüşler Mahallesi'nde bulunan holding binasında başına tabancayla ateş ederek intihar etti. 3 çocuk babası olan Sözkesen'in sabah saatlerinde geldiği holding binasında odasına geçtiği ve kimseyle konuşmadığı öğrenildi.

Olayın duyulmasının ardından polis ekipleri fabrika çevresinde geniş güvenlik önlemleri alırken, Denizli Valisi Yavuz Erkmen ve Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci olay yerine geldi. Denizli Valisi Yavuz Erkmen, gazetecilere yaptığı açıklamada, olay yerinde herkesin üzüldüğü bir netice olduğunu belirterek, "Savcılık adli yönden araştırmalarını yapıyor. Ama büyük ihmal söz konusu. Sabahtan kendisi odaya girip yalnız kalmış ve kimseyle konuşmamış. Buradaki görevliler kendisini ikna etmeye çalışmışlar.
Zamanında gerekli yerlere haber verilseydi, belki sonuç değişik olabilirdi. Maalesef kendisini kaybettik"
dedi.

Öte yandan, Funika Holding Yönetim Kurulu bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Funika Şirketler Grubu'nun kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Osman Nuri Sözkesen'i elim bir kaza sonucu kaybetmenin acısını yaşıyoruz" ifadelerine yer verildi.

BİZE ULAŞIN