Uyuşturucu baronlarının veliahtları da yakalandı

Örfi Çetinkaya, Baybaşin ve Nayır gibi uyuşturucu baronlarının yerine geçtikleri iddia edilen isimlerin de aralarında bulunduğu 14 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi

Çarşamba 07.10.2009
ABONE OL
İstanbul Narkotik Şubesi ekiplerince gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda eski bakan Yalım Erez'in amcasının oğlu olduğu belirtilen Hüseyin Erez, eski Van Milletvekili Mustafa Bayram'ın damadı Gökhan Erez, Hüseyin Baybaşin'e uyuşturucu temin ettiği iddia edilen İranlı Mustafa Mazloumi Nia ve uyuşturucu baronu Cemal Nayır'ın organizatörü olduğu iddia edilen Kazi Erdel'in de aralarında bulunduğu 14 kişi tutuklanarak cezaevini gönderildi. İstanbul polisi büyük uyuşturucu operasyonunu sürdürürken, Örfi Çetinkaya, Hüseyin Baybaşin, Cemal Nayır ve Celal Gül gibi uyuşturucu baronlarının yerine geçtikleri iddia edilen veliahtlarınında aralarında bulunduğu 15 kişiyi gözaltına aldı. Norkotik polisi Yenibosna'da Hüseyin Erez'in yeğeni Bülent Duvarcı'nın evinde 58 kilo 300 gram eroin ile 1 adet pres makinesi ile kalıpları ikisi ruhsatsız 4 tabanca ile 19 bin 700 ABD doları, 22 bin 500 Avro, 25 bin TL ele geçirdi.

CELAL NAYIR'IN ADAMI İDDİASI
İstanbul
Adliyesi'ne sevkedilen Hüseyin Erez, kardeşi Abdulmecit Erez, oğlu Gökhan Erez, Bülent Duvarcı, Özer Gül, Kazi Erdil, Mustafa Mazloumi Nia, Mustafa Köse, Yıldırım Akturan, Erkan Duvarcı, Mikail Altan, Ayhan Sarihan, Cemal Oyman çıkarıldıkları İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nce "uyuşturucu ticareti yapmak" ve " örgüt kurmaktan" tutuklandı. Zanlılardan 17 yaşındaki O.E., de çıkarıldığı çocuk mahkemesinde tutuklandı. Hüseyin Erez hakkında daha önce de iki kez uyuşturucudan işlem yapıldığı, 2008'de ise PKK adına para toplayan bir grup tarafından kaçırıldığı belirtildi. Cezaevine gönderilenlerden Mazloumi Nia'nın Hüseyin Baybaşi'nin Türkiye'deki yapılanmasını sağlayan veliahtı olduğu, Kazi Erdil'in ise Matador Operasyonu olarak bilinen baskındaki liderlerden Örfi Çetinkaya'nın ortağı Cemal Nayır'ın adamı olduğu kaydedildi. Kazi Erdil'in İspanyol polisince uzun yıllardır arandığı belirtildi.