Yaşar Nuri Öztürk boşanamadı

Halkın Yükselişi Partisi Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk ile eşi Canan Öztürk'ün boşanma davası Beykoz Aile Mahkemesi'nde görüldü. Duruşma herhangi bir karara bağlanamadan ertelenirken, Yaşar Nuri Öztürk, yaşadıkları anlaşmazlığın tek sebebinin para olduğunu öne sürerek, "Eğer oğluna olan borcu silseydim, bunların hiç biri olmayacaktı" dedi.

Yaşar Nuri Öztürk ve boşanmak üzere olduğu eşi Canan Öztürk, Beykoz Adliyesi'ne avukatlarıyla birlikte ayrı ayrı geldi. Duruşma herhangi bir sonuca bağlanamadan ertelenirken, gergin olduğu gözlenen Yaşar Nuri Öztürk, basın mensuplarının sorularını yanıtlamaktan kaçındı. Avukatının ısrarı üzerine kısa bir açıklama yapan Öztürk, eşi ile aralarındaki asıl problemin, Canan Öztürk'ün önceki evliliğinden olan oğluna verdiği borç paradan kaynaklandığını öne sürdü.

Yaşar Nuri Öztürk, "Bu iş bir aile meselesi falan değil. Bu bir para davasıdır. Aile meselesi buna alet edilmiştir. 2006'da benim bilmem kimle ilişkim olduğunu ve beni bastığını söyleyen insan, bunu 2009'da açıklıyor. Niye, çünkü ben 2008'de 400 bin dolarımın kesin olarak ödenmesini istiyorum. Oğlundan alacağım 400 bin doları isteyince tehditlere maruz kaldım. Boşanma davasından önce savcılığa benim paramın ödenmemesi için tehdit edildim diye başvurum var. Savcı bunun üzerine mahkemeden, evden uzaklaştırma istemiştir. Mahkeme de bunu yerinde görerek uzaklaştırma kararı vermiştir" dedi.

Başka bir kadınla ilişki yaşadığı iddialarını yalanlayan Yaşar Nuri Öztürk, "Kesinlikle böyle bir şey yok. Ayrıca ayda 7 bin 500 lira nafaka ödüyorum. Türkiye'de kimse böyle nafaka ödemiyordur. Eğer ödemediğimi söylüyorlarsa zehir, zıkkım olsun. Eğer oğluna olan borcu silseydim, bunların hiçbiri olmayacaktı" diye konuştu. Canan Öztürk ise herhangi bir açıklama yapmadan adliyeden ayrıldı.

BİZE ULAŞIN