'Dayanılmaz ağrılarım var' diyordu

Otomobilini Boğaziçi Köprüsü'ne bıraktıktan sonra kayıplara karışan ve intihar ettiği düşünülen Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Dicle Koğacıoğlu'nun komşuları, "Dayanılmaz ağrılarım var" dediğini söyledi

SABANCI Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dicle Koğacıoğlu, otomobilini Boğaziçi Köprüsü'nde bırakarak kayıplara karıştı; izi hâlâ bulunamadı. Koğacıoğlu'nun, ailesine "Sizi çok üzdüğüm için üzgünüm. Kusura bakmayın" diye not bırakması poliste intihar şüphesini güçlendirdi. Ancak öğrencileri; enerjisi ve kahkahalarıyla tanınan, hatta "hiper hoca" diye anılan Koğacıoğlu'na intiharı yakıştıramadı. Apartman komşuları ise, Dicle Koğacıoğlu'nun pazar günkü apartman toplantısında, "Midem çok ağrıyor. Ağrıya dayanamıyorum" dediğini anlattı. Bir grup öğrenci de, "Hocamız kaçırıldı" iddiasında bulundu.

HİPER ÖĞRETİM ÜYESİ

Koğacıoğlu'nun İzmir'de yaşayan ailesi, haberi alır almaz İstanbul'a doğru yola çıktı. Arnavutköy Polis Karokolu'nu arayan aile, "Kızımızın bir sıkıntısı mı vardı? Neden kayboldu" diye sordu. Öğrencileri ise Ekşi Sözlük'e yazdıkları mesajlarda hocalarını, "Derste gülme krizine girip hepimizin gözünden yaşlar getiren, kimi zaman el hareketleriyle kimi zaman konuşma tarzıyla yüzümüzü güldüren, sohbet edercesine ders anlatan ve yerinde duramayan hiper öğretim üyesiydi" diye tanımladı. Diğer bir öğrencisi ise, "Ders anlatırken masaya oturup bağdaş kurabilecek kadar rahat hoca. Sabancı Üniversitesi'nde "cultural studies" derslerine giriyordu. Unutmadan o da bir facebook karşıtı" dedi. Bir öğrenci de, "Sabancı Üniversitesi'ndeki en iyi hocalardan biri. İnşallah olay yanlış anlaşılmadır. Belki biri arabasını çalıp köprüye bırakmıştır. Tekrar aramıza dönmesini bekliyoruz" diye yazdı. Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Berker de, çok üzgün olduklarını belirterek, "İçimizde bir umut saklamaya devam ederken, meslektaşımızın ailesine ve yakınlarına güç ve sabır diliyorum" dedi.

"MİDEM ÇOK AĞRIYOR"

Cihangir'de oturan Dicle Koğacıoğlu'nun komşuları, olayı şaşkınlıkla karşıladı. Komşulardan Nermin Özdin, "Çok sevdiğim bir insandı. Kimseye zararı yoktu. Bir anlam veremiyorum" dedi. Koğacıoğlu'nun alt kattaki komşusu da, "Pazar günü apartman toplantımız vardı. O da katıldı. Banyosundan bizim banyoya su akıyordu. 'Tamam tamir ettirim' dedi. Morali bozuk değildi. Sadece 'Midem çok ağrıyor. Dayanılmaz ağrılarım var' dedi. Bunun dışında bir derdi yoktu" diye konuştu. Apartmanın yanındaki otoparkta çalışan Aziz Bayram da, Koğacıoğlu'yla köpeği "Çıtçıt"ı gezdirirken karşılaştığını söyleyerek "Çok hanımefendi biriydi. Çok şaşırdım" dedi. Dicle Koğacıoğlu'nun kaybolması; ailesi, öğrencileri, meslektaşları ve komşularının yanısıra köpeği "Çıtçıt"ı da etkiledi. "Çıtçıt" sürekli havlayarak sahibini aradı.

BİZE ULAŞIN