Kuşadası'nda köpek balığı yakalandı

Kuşadası'nda ağlara takılarak yakalanan dev köpek balığı, balıkçılar tarafından parçalara bölünerek satıldı.

Yaklaşık 4 metre boyundaki köpek balığının denizden çıkarılması ve satışı sırasında toplanan meraklı kalabalıktan bazıları bulduğu pense ile dişlerini sökmeye çalışırken, bazısı da çocuklarını balığın sırtına bindirdi.

Kaptan Günal Dağ'ın "Sonay" isimli balıkçı teknesinin Kuşadası Körfezi'nin 6 mil açığında attığı ağa takılan dev köpek balığının denizden çıkarılması adeta şenliğe dönüştü.

Turistlerin de ilgi gösterdiği köpek balığı, insanların maskarası oldu. Bazı vatandaşlar pense ile köpek balığının dişlerini sökmeye çalışırken bazı vatandaşlar da çocuklarını köpek balığının sırtına bindirip fotoğraf çektirdi. Bazı vatandaşlar da ellerini, kollarını balığın ağzına sokup cesaretini göstermeye çalıştı. Görenlerin oyuncağı haline getirilen dev köpek balığı daha sonra parçalanarak, satıldı.

Kuşadalı balıkçı Müşfik Mestanoğlu, dev köpek balığının parçalara ayrılarak satıldığını belirterek, " Bu tür köpek balıkları zararsızdır. Muhtemelen limana gelen gemilerin açık denize döktüğü atıkların peşinden körfezimize gelmiş. Bölgede bu kadar büyük ve bu tür köpek balığı pek bulunmuyor" dedi.
BİZE ULAŞIN