Oğlunu ABD'de tedavi ettirecek!

'Her Şey Dahil' programına konuk olan Safiye Soyman, hem kendisi ağladı, hem de izleyicileri ağlattı.

Önceki gün Alişan ve Özlem Yıldız'ın sundukları 'Her Şey Dahil' programına konuk olan Türk Sanat Müziği şarkıcısı Safiye Soyman, MS (Multiple Skleroz) hastası oğlu Harun'un görüntülerini izlerken hem kendisi ağladı, hem de izleyicileri ağlattı.Ünlü sanatçı, hastalığını 20 yaşında öğrenen oğlunun durumunu herkesten saklayarak askere gittiğini söyledi. Şu an Harun'un ikinci üniversiteyi bitirmek üzere olduğunu söyleyen Soyman, oğlunun umudunu hiçbir zaman yitirmediğini vurguladı.

BİR YIL BEKLEDİM

Bu arada Safiye Soyman, oğlunun son durumuyla ilgili de önemli bir gelişme olduğunu söyledi. Amerika'da bir doktorun kök hücre tedavisi ile MS hastalarını iyileştirdiğini ve oğlunu kobay olarak kullanılmasın diye bir yıl beklediğini anlatan sanatçı, "Oğlum Harun'u oraya götürceğim" dedi.

OĞLU İÇİN SAHNELERE İKİ YIL ARA VERMİŞTİ

Safiye Soyman, bundan beş sene önce verdiği bir röportajda "Dünyada gözümün nuru diyeceğim tek varlığım oğlum. Evlendikten sonra yakalandığı bir hastalık sonucu elden yatalak oldu. Allah'tan tek isteğim; yavrumun iyileşerek" demişti. Oğlunun hastalığı nedeniyle mesleğine iki yıl ara veren Soyman, "Annelik benim için sanatçılıktan da önemli... Yavrum Harun gözümün önünde dururken, ben nasıl sanatı düşünebilirim ki?" diye konuşmuştu.

BİZE ULAŞIN